özet tablo

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
Arkadaşlar hepinize merhaba. Ufak bir problemim var üstesinden gelemediğim. Örnek excel dosyasında yer alan sayfaların hepsinin ortak bir özet tablosunu çıkarmaya çalışıyorum ama beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bekliyorum.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sayın Yurttaş beyin bir çalışması , inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
ilginiz için içten teşekkürler. O örneğe baktım ama açıkçası pek birşey anlamadım. Benim gönderdiğim örnek üzerinde birşey yapılamazmı?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Arkadaşlar hepinize merhaba. Ufak bir problemim var üstesinden gelemediğim. Örnek excel dosyasında yer alan sayfaların hepsinin ortak bir özet tablosunu çıkarmaya çalışıyorum ama beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bekliyorum.

Dosyanız biraz dağınık.

Biraz sadeleştirin. Örneğin birkaç sayfa bırakın içine veri koyun. Ona göre çözmek isteyenler fazla uğraşmasın.

Bir de şuna bakın. Burada bunun nasıl yapıldığı anlatılmış. Umarım siz de yapabilirsiniz.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=20883

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
pek fazla yardımcı olmadınız ama yine de teşekkürler

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

pek fazla yardımcı olmadınız ama yine de teşekkürler
Sizin dosyanızdaki sayfalardaki verilerin düzenine göre çoklu özet tablo alanları birleştirilemez.

ilk sütununuz metin sonraki sutunlarınız veri alanı olmalı

bütün sayfaları birleştirme için sadece özet tabloda satıra malzeme adı , veri kısmınada miktarını alabiliriz.

Sütunlarınız sabit onlar için bir toplam sayfası oluşturup özet tabloyu o sayfadan almanız daha uygun.