Özet Tabloda Hesaplanmış Alan

Ã?zet Tabloda Hesaplanmış Alan

Ã?ncelikle tüm forum üyelerini selamlıyorum.

Nihai hedefim belli bir zaman dilimine ilişkin verilerin nokta değerleriyle birlikte ortalama değerlerini de görebilmek. Yani 3 Ocak'a ilişkin değerle birlikte 1,2 ve 3 Ocak değerlerinin aritmetik ortalamasınıda görebilmek ve grafiğini çizebilmek.

Bu amaçla bir özet tablo oluşturdum. Bu özet tabloda da kümüle değerlere ulaştım. Yani 3 Ocak'ta 1,2 ve 3 Ocak'a ait değerlerin toplamı var, ancak "Ã?zet Tablo"da ilgili değerler bulunmasına rağmen Excel hesaplamayı görünen bu rakamlar üzerinden değilde ilgili güne ait değerler üzerinden yapıyor.

Ekli dosya üzerindeki açıklamalardan problemi daha iyi kavrayacağınızı düşünüyorum.

Herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :)

İstediğiniz aşağıdaki gibi birşey mi?.

Ekli dosya:eek:zetmlakdag.zip

İyi Çalışmalar

Sayın Jale,

Ã?ncelikle ayırdığınız zaman ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Ancak bir hususdaki yardımlarınızı da esirgemezseniz çok müteşekkir kalacağım.

Ã?zet tablodaki verilerin grafik gösterimine de ihtiyaç duymaktayım. Ancak özet tablonun grafiğini çizdirdiğimizde yeni eklediğimiz alan özet tablo içinde yer almadığı için ilgili grafiğe dahil edemiyorum. Aslında gösterdiğiniz "Ã?ZETVERİAL" fonksiyonu ile tablodaki verileri ve ortalamaları aldırdığımız sütunu başka bir sayfada birleştirerek grafik almak suretiyle sorunu çözebileceğimi düşünmekle birlikte, özet tablo grafik alanına, özet tablo dışındaki bir alanın da dahil edilip edilemeyeceği sorusu da kafamı kurcalamaktan geri kalmıyor.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Sayın mlakdağ,

Güzel sözleriniz için bende size teşekkür ediyorum.

Sorunuza gelince, normal bir grafiği önce pivottable report dışındaki verilerden yaratın.Sonra add series diyerek eklemek istediğiniz pivot alanlarını ekleyin .Bende siz isteyince denedim.

Yapamazsanız da örnek hazır, hemen ekleyebilirim.

Ben bu aralar biraz zorlanıyorum geçinmekte, idareli kullanmam lazım eklerimi. :hiho: :hiho: :hiho:

Sayın Jale,

Tekrar teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.