Özet Tabloyu Yapamadim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
arkadaşlar kolay gelsin.stopaj adlı dosyamda firmalara ait tutarları firma bazında sayfa 3 deki gibi bir liste yada özet tablo yapmam gerekiyor.özet tabloda yerleştirme kısmında yapmak istediğim halde başaramadım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
aceleden dosya eklemeyi unutmuşum

dosyayı ekliyorum

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
arkadaşlar bu arada fenerbahçeli olmaktan gururlu olduğumu belitmek istiyorum.fenerbahçenin tur atlaması sevincini bütün forumdaki arkadaşlarla
paylaşmak istedim.biliyorum ki burası excel forumu.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
merhaba fernerbahçeli dostum ahmet
sana yardım etmek bir zevktir istemiş olduğun dosya ektedir bak bakalım işine yarayacakmı

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
kısmen doğru

arkadaşım verdiğin yanıt için teşekkür ederim.yaptığın doğru.fakat benim isteğim bu şekilde değil.süzme işleminde olduğu gibi firma bazında tarilhler,tutarlar alttoplam gibi bir şey istediğim.süzme işlemi ile alt toplam yapabiliyorum.

verdiğim dosyada istediğim örnek var.firma bazında alt alta tarihler,tutar ve toplamı olacak şekilde.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Ekteki gibi birşeymi istiyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
TeŞekkÜr Ederİm

sayın ali verdiğin yanıt için teşekkür ederim.istediğim olmuş.bu arada nasıl yaptığını cevap olarak verirsen sevinirim.fonksiyonlarla yapılabilir mi

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
sayın ali verdiğin yanıt için teşekkür ederim.istediğim olmuş.bu arada nasıl yaptığını cevap olarak verirsen sevinirim.fonksiyonlarla yapılabilir mi

Bunun için en iyi çözüm özet tablo oluşturmaktadır. Aralığı seçtikten sonra özet tablo sihirbazını çalıştırın. Sırayla sütunlara taşıyın. Bunun için en iyi yöntem deneme yanılmadır.Firma isimlerinin ve tarihlerin sıralandığı kısmı sağ tuş tıklayıp ayrıntıları gösteri seçip hepsinin listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Özet tablodaki verileri sağa -yukarı taşıyarak pratik yapmanız mantığını anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Sayin Alİ VerdİĞİn BİlĞİler İÇİn TeŞekkÜr Ederİm