Özle Yapıştır - Kaynak Temayı Kullananların Tümü

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba Arkadaşlar,

Özel Yapıştır menüsünde; "Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" diye bir seçenek bulunuyor. Bu seçeneğin ne işe yaradığı ile ilgili biraz araştırma yaptım. Microsoftun sitesinde bile Kaynak hücredeki tüm veri ve biçimlerin kopyalanacağı belirtiliyor. Ama bu zaten "Tümünü" seçeneği ile mümkün.
"Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" seçeneğinin diğer seçeneklerden farkı veya tam olarak işlevi hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Merhaba Arkadaşlar,

Özel Yapıştır menüsünde; "Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" diye bir seçenek bulunuyor. Bu seçeneğin ne işe yaradığı ile ilgili biraz araştırma yaptım. Microsoftun sitesinde bile Kaynak hücredeki tüm veri ve biçimlerin kopyalanacağı belirtiliyor. Ama bu zaten "Tümünü" seçeneği ile mümkün.

"Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" seçeneğinin diğer seçeneklerden farkı veya tam olarak işlevi hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Seyit Tiken üstadım, ilginize teşekkür ediyorum. "Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" seçeneğinin yapabilecekleri için yazılı olan özellikler "Tümünü" tarafından da aynen yapılıyor.

Bundan dolayı zannediyorum ki "Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" seçeneğinin "Tümünü" nün yapmadığı farklı bir özelliği olması lazım.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Excel'i ETKİN bir şekilde kendi işimizde kullanma gayreti içerisinde olmamız gerekir diye düşünüyorum. Bu tür ŞEYLERE kafa yorarak, BİLGİ-TECRÜBE DAĞARCIĞIMIZA bir katkı sağlamaz.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Seyit Tiken üstadım, tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum. Özel Yapıştır seçeneklerinden birisi olan "Kaynak Temayı Kullananların Tümünü" seçeneğininde işe yarayabilecek unsurlar olması ihtimali bile değerlidir.

Eski Ofis versiyonlarında bulunmayan bu özelliği eklediklerine göre anlamlı bir işlevi olduğu kanaati olmama istinaden bu mevzu hakkında araştırmaya devam etmenin fayda Exceli kullanan diğer forum katılımcıları için de katkı sağlayacağını umuyorum.