Office 2010 Word Problemi

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Office 2010 Word dosyasını düzenlerken ilk satırı yada cümleyi seçip herhangi bir değişiklik yapmak istediğimde, mesela fontunu kalın, yada yazı fontunu büyüklüğünü değiştirdiğimde, yada sayfayı ortalamasını istediğimde, sadece seçtiğimi değil tüm sayfayı değiştiriyor ama yaptıktan sonra geri dediğimde istediğimi değiştirmiş oluyor. Bu durum 2007 de yoktu, acaba bu word ayarlarıylamı alakalı yoksa hatamı. Aşağıyada örnek ekleyeyim açıklayıcı olması açısından.

Mesela;
Öğrencilerin aile özlemi çekmesi ni seçip sayfaya ortala dediğimde tüm sayfa ortalanıyor ama geri dediğimde sadece benim seçtiğim ortalanıyor.

Yine orayı seçip fontun koyuluğunu iptal et dediğimde yine tamamını iptal ediyor yine geri deyince istediğimi yapıyor.,

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba arkadaşım,
Bahsettiğin problem stil özelliklerinden kaynaklanan bir durumdur.
* Değiştirmek istediğin yazıyı tara
* Stilleri Değiştir butonunun sağ alt tarafındaki küçük simgeyi tıkla ve stilleri aç
* Burada taradığın yazının ait olduğu stili bul
* Stil üzerinde sağ tıkla ve değiştiri seç
* Açılan pencerede "Otomatik olarak güncelleştir" kutucuğundaki onay işaretini kaldır ve tamamı tıkla. Bundan sonra bu stili değiştirdiğinde belgenin diğer tarafları bu değişiklikten etkilenmezler.
* Ben özellikle "normal" stilindeki "Otomatik olarak güncelleştir" özelliğini her dökümanda başlangıçta kaldırmanı tavsiye ediyorum.
Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Çok Teşekkürler sayende hallettim, hatta varsayılan olarakta yaptım. Tekrardan Otomatik güncelleştir seçili değil artık.

Yalnız ben Stil olarak Aralık Yok u kullanıyorum onuda varsayılan yapmak istiyorum ama onu beceremedim, bilgin varsa bi zahmet eklede işimi göreyim.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
İşe yaradığına ben de sevindim. İnternete arasıra bakabildiğimden hemen cevap yazamadım.
*Stilleri Değiştir butonunu tıkladığında açılan küçük pencerede "varsayılan olarak ayarla" seçeneğinden yapıyoruz. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
İşe yaradığına ben de sevindim. İnternete arasıra bakabildiğimden hemen cevap yazamadım.
*Stilleri Değiştir butonunu tıkladığında açılan küçük pencerede "varsayılan olarak ayarla" seçeneğinden yapıyoruz. Kolay gelsin.
Sağolasın bunuda hallettim.

Şöyle birşey var Office 2010 hem evde hemde işteki pc de kurulu.
İşteki pc de Stilleri değiştir kısmındaki Renkler ve yazı tipleri pasif, ayrıca Paragraf aralığında seçenekler yok sadece özel paragraf aralığı var. Ama evdeki pcde yazdıklarım pasif değil ve Paragraf aralığında sık-normal vs şeklinde seçenekler mevcut.
Gerçi ben ayarlardan istediğimi hallettim sorun yok ama sebebini anlayamadım 2pc dede farklı olmasının.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhabalar,
Emin değilim ama "gözden geçir" sekmesindeki "belgeyi koru" butonuna tıklamış olabilirsin. Veya işyerinde özel bir kısıtlama uygulanıyor olabilir. Bu hususta tam bilgi sahibi değilim. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Merhabalar,
Emin değilim ama "gözden geçir" sekmesindeki "belgeyi koru" butonuna tıklamış olabilirsin. Veya işyerinde özel bir kısıtlama uygulanıyor olabilir. Bu hususta tam bilgi sahibi değilim. Kolay gelsin.
Şimdi çözdüm onuda iş yerinde genelde doc uzantı kullanıldığı için Ayarlardan Kaydetme seçeneği olarak doc u varsayılan yapmıştım. Docx e getirince düzeliyo neyse çokda önemli değil zaten. Yardımların için sağol.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Paylaşımın için ben de teşekkür ederim.