Office 2013 Grafik Renk Biçimleri Hakkında

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-01-2024
Merhaba

Şirketimizde Office 2013 kullanıyoruz. örneğin herhangi bir grafik çalışması yaptınız. Çubukları, yazı tiplerini şekillendirdiniz, kendinize göre renklendirdiniz.

Daha sonra grafiğin veri aralığını başka bir hücre grubu olarak tanımladığınızda grafikte yaptığınız bütün renklendirme ve yazı tipleri, karakterleri sıfırlanıyor. Excelin eski sürümlerinde böyle bir şey yoktu. Bu bir özellik mi yoksa bizim sürümlerdeki hatamıdır ?

Başına gelen arkadaşlar ve hocalarımız yorumlarsa memnun olurum

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2016 TR
Home & Business
30.12.2018
Merhaba,

Denedim ama bende renk değişikliği olmadı, aşağıdaki gibi bir örnek mi bahsettiğiniz sorun ?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
30-01-2024
Hata ile ilgili bir video bekledim. İnceleyeblirmisin. Bana bizim şirketteki Office ile alakalı olduğunu düşünüyorum

Ekli dosyalar

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Hata ile ilgili bir video bekledim. İnceleyeblirmisin. Bana bizim şirketteki Office ile alakalı olduğunu düşünüyorum
.

Bildiğim kadarı ile; Pivot Table - Özet Tablo, Chart - Grafik gibi özelliklerde, Excel bunlara ilişkin işlemleri Excelin içinde Cache olarak depolar.

Bu nedenle; ayrı alanlara ait bu tür işlemlerdeki biçimlendirmeleri korumak için verileri aynı alanlara taşıyarak bu alanlardan kullanmak gerekiyor.

Örnek olarak ekteki dosyayı inceleyin.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
30-01-2024
İdris bey örneklerinizi inceledim. Veri alanı sürekli sabit, veri alan içindeki veriler değişken olarak kullanılmış. Bende bu tarz işlemler uyguluyorum. Yanlız benim anlamadığım bu zamana kadar excelin eski versiyonlarında bu tarz birşey ile karşılaşmıyordum. Bu versiyonunda böyle bir sorun oldu

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
İdris bey örneklerinizi inceledim. Veri alanı sürekli sabit, veri alan içindeki veriler değişken olarak kullanılmış. Bende bu tarz işlemler uyguluyorum. Yanlız benim anlamadığım bu zamana kadar excelin eski versiyonlarında bu tarz birşey ile karşılaşmıyordum. Bu versiyonunda böyle bir sorun oldu
.

Yanılmıyorsam, bu problem Excel 2007 ile başladı.

.