office 365 almak ve birebir eğitim.

llllenzollll

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-12-2024
Öncelikle tüm üyelerimize merhaba,

Bireysel olarak Office 365 almak istiyorum. Çeşitli sitelerde fiyatlara bakınca birazcık kafam karıştı. Office 365 alabileceğim siteler önerebilir misiniz. Bunun haricinde hafta sonları ve boş vakitlerimi değerlendirmek ve excel ve bilgisayar alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Özellikle excel de formüller makrolar vba alanlarında ilerlemek istiyorum. Birde çevremde bazı arkadaşlardan excel mi kaldı artık power bi var query var onlara yoğunlaş yorumları var. Bu konuda da yorumlarınız benim için değerli olucaktır.

tugkan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
16-10-2025
Office 365 (şimdi Microsoft 365 olarak adlandırılıyor) alabileceğiniz bazı güvenilir siteler şunlardır:

1. Microsoft Resmi Sitesi: Doğrudan Microsoft’un kendi web sitesinden satın alabilirsiniz. Genellikle en güncel fiyat ve teklifler burada bulunur.
  2. Amazon: Amazon, çeşitli sürümlerini sunuyor ve bazen indirimli fiyatlar bulabilirsiniz.
  3. Hepsiburada: Türkiye’deki popüler e-ticaret sitelerinden biri, Office 365'i bulabileceğiniz bir yer.
  4. n11: Diğer bir popüler alışveriş sitesi, burada da çeşitli fiyatlar ve paketler bulabilirsiniz.
  5. GittiGidiyor: Farklı satıcılardan çeşitli seçenekler sunuyor.
Excel ve Bilgisayar Gelişimi
Excel ve bilgisayar becerilerinizi geliştirmek için aşağıdaki önerileri değerlendirebilirsiniz:

1. Online Kurslar: Udemy, Coursera veya LinkedIn Learning gibi platformlarda Excel, VBA ve makrolarla ilgili birçok kurs var. Bu kurslar genellikle pratik uygulamalarla doludur.
  2. YouTube: Excel ile ilgili birçok ücretsiz video dersi mevcut. Özellikle pratik yaparak öğrenmeyi tercih ediyorsanız, YouTube mükemmel bir kaynak olabilir.
  3. Kitaplar: Excel ile ilgili kitaplar okuyarak teorik bilginizi artırabilirsiniz. "Excel VBA Programming For Dummies" gibi kaynaklar başlangıç için iyi bir tercih olabilir.
  4. Projeler: Kendi projelerinizi oluşturarak öğrendiklerinizi pratiğe dökebilirsiniz. Örneğin, kişisel bütçelerinizi takip etmek veya veri analizleri yapmak için Excel kullanabilirsiniz.
Excel vs. Power BI ve Query
Excel hala çok güçlü bir araçtır ve özellikle formüller ve VBA kullanarak karmaşık işlemler yapmak mümkündür. Ancak, Power BI ve SQL gibi araçlar da giderek daha popüler hale geliyor:

• Power BI: Veri görselleştirme ve raporlama konusunda çok etkilidir. Büyük veri setlerini analiz etmenizi ve görsel raporlar oluşturmanızı sağlar. Excel ile birlikte kullanıldığında veri analizi konusunda harika bir kombinasyon olabilir.
  • SQL ve Query: Veri tabanlarıyla çalışmak ve veri çekmek için oldukça yararlıdır. Veri analizi ve raporlama işlerinde daha derinlemesine bir anlayış geliştirmenize yardımcı olabilir.
Hangi araca yönelmeniz gerektiği, iş hedeflerinize ve hangi alanlarda çalışmak istediğinize bağlı. Eğer veri analizi ve raporlama üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorsanız, Power BI ve SQL gibi araçlar da öğrenmeye değer. Ancak Excel, temel bir veri analizi aracı olarak her zaman önemini koruyacaktır.

llllenzollll

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
27-12-2024
teşekkür ederim bilgilendirme için.