ogrenci degerlendirme formu

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
örneğini verdiğim dosyada çırak bölümünde kayıtları bulunan öğrenciler için pratik değerlendirme formu çıkarılacaktır. Herbir öğrenci için çıkarılması gereken formu çırak listesinden otomatik olarak öğrenci ve işyeri bilgilerini aktarmasını istiyorum. Nasıl yapabileceğim konusunda yardımlarınızı istiyorum. ilgilene arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Formüllerle yapılan ekteki dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
sayın leventm harikasınız çok teşekkür edrim :hihoho:
ilk kez sorarak öğrenebildiğim forum ve de sizin desteğinizi buldum eğer fazla olmuyorsam bir ricam daha olabilir mi
çırak sayfasındaki işletme sayısı en az 25 öğreci sayıları da her işletmede farklı oalbildiği için daha fazla olabiliyor prt. değ.formunu topluca yazdırabilmek mümkün mü? saygılarımla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
prt. değ.formunu topluca yazdırabilmek mümkün mü?
Bundan kastınız nedir? Yani tüm öğrenciler için ayrı formmu hazırlanacak. Bunu yapmak elbette mümkün fakat öğrenci sayısı arttıkça çok sayıda form oluşacağından sorun olabilir. bu sebeple tek form üzerine isim seçilerek yapmak daha mantıklı. Tabii formül yerine makro yazmakta daha sağlıklı olacaktır. Bu form doldurulduktan sonraki amacınız nedir? örneğin formu yazdırmak istiyormusunuz. yada formda seçilen öğrenci içn doldurulan kısımları bir yere kaydetmekmi istiyorsunuz. Kısaca istediğiniz tam olarak nedir?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
prt. değ. formu her öğrenci için ayrı ayrı yazılması gerekiyor tek tek seçip yazdırmak yerine bir komutla tüm öğrencileri yazdırmak mümkünmü gönderdiğiniz fomüleri 25 işyerine uyguladım çok sayenizde çok haz duydum makro yazımı hakkında da bilgilendirebilirsenz sevinirim şahsım ve bu proğramı kullanan arkaaşlarımın adına teşekkür ederim