Okul anketi için Grafik

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Arkadaşlar okulda güzel bir temizlik etkinliği için yaptığımız anket için kullanıcıların verdikleri cevaplara göre grafikleride içeren bir programa ihtiyacım var.Excel tabanlı ve kolay olursa iyi olur acemiyiz bu konuda.Yardımcı olursanız minnettar kalırım.Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Hayırlı Sabahlar,
ekteki dosyanıza bir grafik ekledim. sayfa1deki verileriniz değiştikçe grafikte değişir.
kOLAY GELSİN

Ekli dosyalar

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Lütfen sorularımızı sorarken konunyu anlatan bir başlık yazalım.Acil yardım,lütfen yardım edin gibi başlıklar kullanmayalım.Şimdilik ben başlığı değiştiriyorum.Bundan sonrakiler kurallara uymayan başlıklar bölümüne taşınacaktır.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Bu anketi 30 veli 30 öğretmen ve 40 öğrenci üzerinden değerlendirip her bir soru için ayrı "pasta" grafiği şeklinde sayısal verileri de içeren bir programa ihtiyacım var, daha doğrusu böyle olacağını bugün öğrendim.Yani anlayacağınız bize her soru için 3 tane pasta grafiğine (veli-öğrenci-öğretmen) ihtiyacım var.Yardımcı olursanız büyük iyilik yapmış olacaksınız.Şimdiden teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Sayın ozanhaco yapmanız gerekenleri resimli bir şekilde anlatmaya çalıştım, umarım faydası olur.

Buradan sonra aşağıda sayfa sekmelerinin olduğu yerde grafiğiniz çıkıyor, yukarıda grafik menüsünden de istediğiniz türde grafik yapabilirsiniz.

İyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Office 2007 yi kurcaladım bu akşam verileri girince anket analizini otomatik olarak yapıyomuş :) grafik olarak güzel seçenekleri var bu sayede kendimi biraz geliştirdim.İlginize çok teşekkür ederim.