Ole nesnesinde yardım!!!!!

Excel Vers. ve Dili
2003 turkce
Sitenizden aldığım bilgiler ile access programına ilgi duymaya başladım ve ufak programlar yaptım. şimdi de bilgilerin yardımına ihtiyaç duydum. konuyla ilgili formda arama yaptım ancak projeme uyarlayamadım.
şirkette kullandığımız ağ üzerinden paylaşılan otomasyon programı bu güne kadar işimşimizi görüyordu. otomasyon programında tabloda fotograf alanı var ve ole nesnesi olarak tanımlı. kayıt sayısı 5000 lere ulaşınca programında boyutu kabardı ve ağır işliyor.
yardımınızla ole nesnesinde gömülü olan fotografları gif formatında dışarıya otomatik olarak çıkartmak istiyorum. prgramı yeniden tasarlayacam ve fotografları veri tabanına gömmeyecem. formda kayıt gezintisi tuşlarıyla gezildiginde d sürücüsünde resimler klasörünün içerisine kimlik numarasıyla eşleşen bir klasör oluştursun ve kimlik numarasını alarak gif formatında resimleri kaydetsin istiyorum.
yardım ederseniz minnettar kalırım. bir taslak program göndriyorum.

Dim NewDoc As String
DocPath = "d:\1.gif"
With Me.Fotograf
.Class = "1.gif"
.Verb = acOLEVerbOpen
.Action = acOLEActivate
.Object.Application.Documents.Item(1).SaveAs DocPath
.Object.Application.Quit
.Action = acOLEClose
End With

kodlarıyla yapmaya çalıştım sitenden aldığım kodları uyarlayarak sürekli microsoft photo editör programı açılıyor.

Ekli dosyalar

• 92.7 KB Görüntüleme: 13
Excel Vers. ve Dili
2003
bir kişiye ait birden fazlamı resim varki heer kişiye bir klasör oluşturmasını istiyorsun

Excel Vers. ve Dili
2003
yok sadeece bir resim varsa ekteki formül işini görür

Private Sub Komut11_Click()

Me.OLEİlişkili7.Object.SaveAS "C:\Documents and Settings\Administrator\Belgelerim" & Me.tckimlik & ".gif"

End Sub

ama bu senin istediğin gibi ağda çalışırken resimler birinin bilgisayarında duracaksa problem çıkarır sabit bir landisk olursa problem çıkmaz piyasa fiatı 350 400 civarı maxtor tavsiye edilir bütün bilgisayarlardan ulaşılır ve sabit disk gibi görülür buda ortak program çalıştırmak için iyi bir yoldur hiç bir bilgisayara bağımlı kalmazsınız

Excel Vers. ve Dili
2003 turkce
Sayın gulsum1 ilginize teşekkür ederim yalnız bu verdiğiniz kodu daha önce başka bir örnek için verdiğiniz cevapta gördüm fakat uygulayamadım. şimdi kodu aynen işledim yine olmadıhata veriyor. sakıncası yoksa gönderdiğim örnekte uygulaya bilirmisiniz?

kayıt sayısı 4978 ve her kayıtta ole nesnesinin içerisine gömülü 1 gif resmi var. gönderdiğim örnekteki gibi.

Excel Vers. ve Dili
2003 turkce
konudan sonuç alamayınca bıraktım zaten. yada uzun bir zaman diliminde tek tekuğraşmak lazım. sonuç aamadığım bir diğe konu ise raporda oluşturulmuş ilişkisiz bir metin kutusunda iki yana hizalama sorunu idi. sağolsun sayın modalı ilgilenip cevap yazmış ve örnek koymuş ancak örnek çalışmadı. hem access 2003 de denedim hem 2007 de her ikisindede çalışmıyor. üst satıra yeni bir araç çubuğu koyuyor ancak iki yana hizalamıyor.
her neyse yinede çok teşekkür edrim 2 konu açtım bu formda sonuç alamasamda formunçok yararını gördüm ve günlük takip ediyorum. 1 harf öğretenin 40 yıl kölesi olayım düsturu ile.
Formun yeni yaşı kutlu olsun. herkese selam ve saygı sunarım