ole veya activex hatası

Excel Vers. ve Dili
2003
ben turkce 2003 offıcede bır proje yaptım ama bunu ıngılızce offıce 2003 yada 2007 offıcede acmaya calıstıgımda

Olay ozellık deyımı ayarı olarak girdiğiniz tıklatıldığında deyimi hataya neden oldu: Office access ile OLE sunucusu veya activex denetimi arasında bir sorun ortaya çıktı.
 Deyim, bir makro adi, kullanıcı tanımlı işlev adı veya [olay yordamı] ile sonuclanmıyor.
 Bir islevi, olayı veya makroyu degerlendirme hatası olmus olabilir.

hatasını verıyor...
referanslardanda tum hepsının centıgını atıyorum ama yıne olmuyor

ben forumlardan ornak proje ındırdıgımde bu projelerı acarken aynı hata geliyor gıdıp control panelden bolge ayarlarından dılı turkce yaptıgımda duzelıyor
1. kısımdakı sorunumu nasıl asabılırım nasıl sorunu cozebılır dıger bılgısayarlarda programı calıstırabılırım.
proje rar yaptıktan sonra 3 mb o tuzden buraya ekleyemedım

Excel Vers. ve Dili
2003
butun formu okudum

1.dedıgınız gıbı dıl ayarını degıstırınce forumdan ındırdıgım access programlarını acabılıyorum

2.bu sefer kendı programımıda belırttıgım ole ve activex denetimi hatasını verıyor

3. baska bır ıngılızce ofıs olan bılgısayarda aynı hatayı verıyor

referansların hepsını ısaretledım olmadı...bıde ıngılızce afıs 2003 yuklu bılgısayarda bos bır verıtabanı acıp bu databasedekı tablo ve formları kopyalayıp yenıden olustursam acaba acılırmı