Onay kutusunu işaretletme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
İyi hafta sonları arkadaşlar,
formda bulunan açılan kutuya göre, raporda bulunan onay kutusunu işaretlettirebilirmiyiz.
örneğin: formdaki açılan kutuda 7-12 seçildiğinde, raporda bulunan 7-12 onay kutusunun işaretlenmesi gibi

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Şu türde bir kod yapısı kullanbilirsiniz..:

if forms!formadı.açılankutuadı="7-12" then report!raporadı.onaykutusuadı= -1

Bu kodu raporu form üzerinden açıtırıyorsanız açma kodu sonrasına yazdırabilirsiniz.. Açılan kutu çift stünlu ve kriter verisi de 2.sütunda ise bu şekilde olabilir..

if forms!formadı.açılankutuadı.column(1)="7-12" then report!raporadı.onaykutusuadı= -1

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
sy Taruz teşekkürler, bu kodu nereye yazacağım, raporamı yoksa forma mı ve hangi özelliğine

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
raporda bulunan 7-12 onay kutusunu formdaki açılan kutuda 7-12 kutusuna eşitlersen otomatik olarak işaretlenmiş olur.
raporda bulunan 7-12 onay kutusunun özelliklerine gir Veri/denetim Kaynagında ilgili formu bul,
formdaki açılan kutuda 7-12 kutusunu seç ve kapat,
artık formdaki açılan kutuda 7-12 kutusu işaretlendiginde, raporu ön izlemde baktığında işaretlenmiş olarak göreceksin...

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Katkılarınız için teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
Sy akd, bir türlü beceremedim, eklediğim örneğe uyarlaya bilirmisiniz teşekkür

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın arkadaşım zor yolu seçmişsin,
ben düzenleme yaptım, bak sana uyarmı bakalım...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
sy akd teşekkür ederim, ben bu göndermiş olduğu örnekte sadece yaş için bilgi girişini ekledim, yapacağım form eşgal bilgi formu olduğu için 20 den fazla kiritere 100' e yakı onay kutusu açacağımdan dolayı, formda fazla yer işgal etmemesi için kriterlere açılan kutu içinde değerler işaretlediğimde raporda olan o değere ait onay kutusunun işaretlenmesini düşündüm, ayrıca yeni kayda geçtiğimde eski kaydın bilgilerinin değişmemesi gerekiyor, değer değişmesini tabloda onay kutusu açarak çözdüm, ama onay kutularını açılan kutu vasıtasıyla işaretlettiremedim