Online Access Dersi (Videolu)

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Merhaba;

Benim daha önce bulup, defalarca izlediğim ve birşeyler öğrenmeye çalıştığım bu linkte 3 adet online Access dersi var. Bazıları için belki çok basit gelebilir ama benim gibi henüz yolun başında ve çok acemi olan insanlar da olabileceğini düşündüğümden eklemek istedim:

3 ADET ONLİNE ACCESS GÖRSEL EĞİTİM VİDEOSU

_

bluefalcon

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.12.2025
teşekkürler dostum. Access i en iyi öğrenme tekniği nedir sence?

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Sayın bluefalcon;

Access konusunda sorduğunuz soruya cevap verebilecek kapasitede miyim bilmiyorum... Ama en azından kendi adıma cevap vereyim: Ben büyük bir açlıkla Access'le ilgili ne varsa toplamaya çalışıyorum. Bu konuda aldığım kitapları -çoğu yerlerini anlayamasam da- okumaya çalışıyorum. Daha çok Access'in kendi araç çubuklarındaki denetimlerle basit uygulamalar yapmaya çalışıyorum. Bu konuda internetteki dokümanları takip etmeye, örnekleri incelemeye çalışıyorum. Bazen moralim bozulmuyor, şevkim kırılmıyor da değil... Çok yeni bir Access kullanıcısı sayılırım ama kişisel fikrim şu: Tümevarım metodu. Basitten başlayıp zora doğru gidecek bir Access anlatımı. Bulunduğum şehirde bu konuda bir kurs olsa yazılacağım ama yok... Bu yüzden en iyi teknik -bana göre elbette- sürekli okumak, kendi seviyeme göre örnekleri incelemek, denemeler yapmak ve sürekli soru sormak... Buna bir teknik denebilirse ben bunları uygulamaya çalışıyorum...

bluefalcon

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.12.2025
Teşekkürler.Aynı safhada sayılırız o zaman. Bende geçmişte kursa yazılmış ancak devam edememiştim işlerimin yoğunluğu sebebiyle. Ancak excel gibi access gibi iş hayatında çok işime yarayacak programlardan kopamadım vede çok faydasını gördüm. Kendimi geliştirmek adına kitaplardan faydalanmaya çalışıyorum ancak fiyatlar malum daha dün sordum bir tanesini 45 YTL dedi. Aldığımda beni donatacak mı yoksa keşke şunu alsaydım dedirtecek mi bilemediğimden kararsız kalıyorum. O sebeple bu işin içindeki kişilere sormanın daha faydalı olacağını düşünüyorum. Neyse okumaya devam....

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın gratisyen link kırık mı erişemiyorum sayfaya ..?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
kaspersky i.s. 7 açılan sayfadaki acces video linkini tıkladığımda truva atı var dedi bilgilerinize..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
BEnde bu işin başındayım. Hiç bilmeden Arkadaş yayınlarının Enine Boyuna access 2003 kitabını aldım. Kitabı ilk okumaya başladığımda sıkıldım ve şu anda kütüphanemde durmaktan başka bir şey yapmıyor. Daha sonra Ziyeddin Palanın 24 Derste Access 2003 kitabını aldım. Kitap bana göre gerçekten çok yararlı, gerek anlatımı, gerek içeriği hoş, bir iki yerde tablolarda eksiklik olsada, bu işe yeni başlayanlar için kitap ideal o eksiklikleride kafa patlatarak kendim çözebiliyorum.