online olan kullanıcının sorusunun Yanında işaret

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
online olan kullanıcının sorusunun Yanında yeşil yuvarlak online iconu olsa kullanıcının online olduğunu sorusunun yanında görsek nasıl olur

İnşallah yine fırça yemem ; sorduk bi kere artık :)

Excel Vers. ve Dili
.Office 2007
güzel öneri aslında. hem cevap verirken ona yazarız diyeceklerimizi :)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
online olan kullanıcının sorusunun Yanında yeşil yuvarlak online iconu olsa kullanıcının online olduğunu sorusunun yanında görsek nasıl olur

Kendi adıma konuşayım, ben soruyla ilgileniyorum, kişinin online olması ya da olmaması ile değil.

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Online ise; öncelik ve iletişim daha hızlı olur açısından ... Biriside Önerilerime evet güzel olur desinde dişimi kırayım.
cemil bey haricinde..

Son düzenleme:
E

ExcelF1

Misafir
Sayın snx111,

Sizde diş 32'den fazla sanırım, riske atabildiğinize göre.

Ama Necdet Bey'e katılmamak da imkansız hani. Maksat yardım etmek ise, kişinin online olmasının ne önemi var ?

Hem ben öneriyi bu şekilde vermek yerine, "Forumda bir mesajbox ile online üyelerin sohbet edebileceği bir alan güzel olmaz mıydı ?" diye sorardım :p

(Çaktırmadan öneri mi verdim ne :) )

NOT : Bununla 136 oldu.

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Öneri çokta uygulayan yok Eskiden bazı magazalarda olurdu dilek ve şikayet kutusu ; okunmadan atarlar sanırdım aynı ona benziyor...
Sizin bu öneride Uygulanmaz dediğim gibi ... Çünki forumun kardeş forumunda zamanında aynen yazmıştım "Bu sitede neden chat sayfası yok" başlıklı (bkz: google ilk sırada) , sonuç hüsran :)

Bu arada Forumdaki google özel aramayı hiç kullandın mı? Dehşet bişey tavsiye ederim ...

Son düzenleme:

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010

Merhaba
Resimde sol altta bahsettiğiniz yeşillik değil mi?
mesela siz şu anda online görülüyorsunuz.

Kaldı ki soru-cevap ilişkisinde kişinin sitede olmasının pek öneminin olduğunu da sanmıyorum.

Ekli dosyalar

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Soru soran Online olan kullanıcıya öncelikle cevap vermek Daha hoş olmazmı ?
Yoksa ev ödevi veren öğretmen gibi soruyu yazıp gidenin sorusuna Öncelik vermek mi hoş ?
Neyse... Yeni görünüm;

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Kendi adıma konuşayım, ben soruyla ilgileniyorum, kişinin online olması ya da olmaması ile değil.
syn hocam demekki ;
yanıt sayısı , tarihi , görüntülenme sayısı, forum başlıklarıylada ilgilenmediğinizi anlıyorum ; forumda soru kısmıyla cevap kısmı olsun kafi mi diyorsunuz :)

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba

Üyenin online olduğu işaretin nerede olacağı önerisini Hüseyin bey değerlendirecektir.

Ancak beklentiniz açısından pratik olacağını sanmıyorum.
Bir arkadaşımız soru sormuş, 2 saat cevap verilmemiş ve öğle saatinde yemeğe gitmişse, soru ekranda cevapsız görülecek ancak üye arkadaşımız da sitede olmadığı görülecek.
Bu durumda online üyelere öncelik gibi bir durum zaten olmayacaktır.
Kaldı ki sorusunu örnek dosya ile ne istediği anlaşılır bir dille yazılmışsa büyük ihtimalle yarım saat içinde cevap alacaktır.
Mod ve uzman arkadaşlar bir soruya cevap verirken kişi seçimi yapmaz (önceden tatsız bir olay yaşamadıkça) Yine aynı şekilde belli bir grup (altın üyelik gibi) veya belli tür soruya öncelikli cevap diye bir şey de yoktur.
Gönüllülük esasına göre soru-cevap olduğundan ister cevap verir ister umursamaz kişinin kendisine kalmıştır.
Mesela ben havamdaysam soruları inceler cevap veririm, bir kaç gün hiç bir soruya cevap vermediğim de olmuştur.
Basit sorular için ise normal üyelerin katılımını sağlamak için cevaplamam.
Uzun süre cevapsız kalmışsa çözüm öneririm.
Yani bir soruyu cevaplamam için ilgimi çekmesi, havamda olmam ve normal üyelerin cevaplamadığı soru olmalıdır.
Bu durumda da soruyu soran arkadaş belkide çoktan siteden çıkmıştır.

E

ExcelF1

Misafir
Sayın snx111,

Biraz acımasız davranıp, yargısız infaz uyguluyorsun bence.

İnsanların amacı sadece yardımcı olmak. Neden danayı kuyruğundan asılalım ki ? :)

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Hüseyin beyden, "forumda yerleşik ayarlada böyle bir ayar yok" cevabından başka birşey beklemiyorum. Daha iyi olmazmıydı diyorum geneldede önerilere siz cevap veriyorsunuz ; Bakakım ne olacak..

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Excel f1 senden beklemezdim sende vur abalıya :)

Bu cevabı önceden biliyordum demek mi oluyor ?
Sitede birşeyler daha güzel kullanışlı pratik olsun diye fikir üretirken ne zaman banlanırım diye korkar oldum nedense forum siteleri bu tür değişklilerden hoşlanmıyorlar ama yapsalar herkes memnun olacak ; Atatürk 'ün ankara kızılay meydanındaki yol için "150 metre eni olsun " demesi gibi ...

Üstelik sanal ortamda bu tür şeyler için parada harcanmıyor

Son düzenleme:

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Sayın snx111,

Sizde diş 32'den fazla sanırım, riske atabildiğinize göre.

Ama Necdet Bey'e katılmamak da imkansız hani. Maksat yardım etmek ise, kişinin online olmasının ne önemi var ?

Hem ben öneriyi bu şekilde vermek yerine, "Forumda bir mesajbox ile online üyelerin sohbet edebileceği bir alan güzel olmaz mıydı ?" diye sorardım :p

(Çaktırmadan öneri mi verdim ne :) )

NOT : Bununla 136 oldu.
Öneri çokta uygulayan yok Eskiden bazı magazalarda olurdu dilek ve şikayet kutusu ; okunmadan atarlar sanırdım aynı ona benziyor...
Sizin bu öneride Uygulanmaz dediğim gibi ... Çünki forumun kardeş forumunda zamanında aynen yazmıştım "Bu sitede neden chat sayfası yok" başlıklı (bkz: google ilk sırada) , sonuç hüsran :) ..Yazıyoruz Ama Forum dolsun Laf olsun işte .... Ban gelmeden sussam iyi olucak :)

Bu arada Forumdaki google özel aramayı hiç kullandın mı? Dehşet bişey tavsiye ederim ...
Merhaba
Önerdiğiniz gibi bir chatbox olsaydı neler yazılacağını bir düşünün isterseniz.
Örneğin; uzman arkadaşlara soru sorma yeri olarak kullanılırdı.
Benim şu soruma bir el atsanız türünden mesajlardan geçilmezdi.
Ya da ne bileyim fb-gs derbisi üzerine fanatik mesajlar görürdük.

İnanın bana, böyle bir chatbox koyulması oylansaydı hiç bir mod ve uzman arkadaşımız olumlu oy kullanmazdı.

E

ExcelF1

Misafir
Süleyman Bey,

Bunlar bir öneri. Kabul edilip edilmemesi elbette site yönetimi olarak sizlerin elinde. Biz isteyelim de, sizler vermeseniz de olur cinsten yani.
Verilmediğinde de sitem edecek insanlar değiliz çok şükür.

Bu arada sayın snx111,
Sizin mizacınızı bir miktar anlıyorum sanırım. Hayata biraz farklı gözle bakan birisiniz, belli. Yazdıklarımı anlayacağınızı ümit ederek, rahatça yazmaktayım. Sizleri kırmak veya rencide edici sözler kullanmayı elbette istemem.

snx111

Banned
Excel Vers. ve Dili
2010 office tr
Süleyman Bey,

Bunlar bir öneri. Kabul edilip edilmemesi elbette site yönetimi olarak sizlerin elinde. Biz isteyelim de, sizler vermeseniz de olur cinsten yani.
Verilmediğinde de sitem edecek insanlar değiliz çok şükür.

Bu arada sayın snx111,
Sizin mizacınızı bir miktar anlıyorum sanırım. Hayata biraz farklı gözle bakan birisiniz, belli. Yazdıklarımı anlayacağınızı ümit ederek, rahatça yazmaktayım. Sizleri kırmak veya rencide edici sözler kullanmayı elbette istemem.
Zerre kadar alınmıyorum kesinlikle rahat olunuz..:)

Evet haklısınız biz isteyelimde ister yapılır ister yapılmaz. Zaten siteyi yan çevirelim ;rengini kırmızı yapalım ,fontları 2 derece artıralım; 3d gözlüklede izleyebillelim gibi büyük şeyler Söylemiyoruz ...

not: Henüz :)

E

ExcelF1

Misafir
Ben müsadenizle diyorum. Sizlere hayırlı geceler. Sağlıcakla kalın...

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Forumda yerleşik ayarlarda böyle bir ayar yok.

Excel Vers. ve Dili
2010 turkce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22.01.2022
Sefer sayısını bulmak

Sayın Hocam

ektekı dosyada bır ırsalıye ıle uc dort tur mal tasımış ama sofor ıcın bır sefer yaptı dıyecegız ve gıttıgı yer ıcınde avcılara 200 tl esenyurt gıttıyse 220 tl sultangazı 150 tl gıbı yazdırabılırmıyız tsk ler

Ekli dosyalar