Online veri tabanı hakkında...

Arkadaşlar online veritabanı mümkünmü yani anlatmak istediğim şu yaptığımız çalışmanın tablo degerleri internetten alınsın internette bizim belirleyecegimiz bir hosting te duran veritabanından tablo degerleri alınarak çalışma yapılabilirmi Yani amaç şu yaptığımız uygulamanın verileri internette durcak kullanıcılar gerektiğinde update ederek yeni verilere ulaşıcak bu normal programlarda mümkün onu biliyorum ama access ile bunu yapmamız mümkünmü aceba ..... SAYGILAR

Tabiki mümkün,

ulaşılmak istenilen veritabanı uzaktan erişimi (ip bazlı) destekliyorsa (mssql, mysq, oracle vs) gerekli bağlantı satırları (connection string) ve protokol alt yapısı hazırlandıktan sonra access içinde herhangi bir tablo üzerinde işlem yapar gibi uzaktaki tabloda da işlem yapabilirsiniz.

Ancak uzaktaki erişmek istediğiniz veritabanı yine bir access veritabanı ise bu direk olarak mümkün değildir.

Uzaktaki access veritabanına erişmek için access veritabanının bulunduğu sunucuya asp, php gibi dinamik sorgulama yapabilme teknolojisine sahip sayfalar eklenip dönen veriler bu sayflardan alınır.

Alpen bu konu ile ilgili hali hazırda çalışan bir uygulama varmı ... Birde ben firmalar rehberi yapıyorum bu rehberi insanlara dağıtıcam onlar kullanırken ninternet baglantısı olan insanlar rehberi güncelleye bilsin istiyorum o yüzden sordum önerebilecegin başka bir yol varmı yani aklıma birde ben internet sitemde sadece tablo güncellemesi dağıatabilirmiyim bu işler nasıl döner pek bilmem ama istiyorumki adam internet sitemden indirdigi dosyayı sadece çalıştırması ile tobloları güncellensin gibi yada gerektiginde update tuşuna basıp internetten güncellemeleri otomatik alsın gibi ÇOK ÞEY İSTEMEMİÞİMDİ UMARIM ABARTTIYSAM ABARTTIN DE BEN DURUYUM YOKSA BENİM DURACAM YOK BEN BU İÃžİ ÇOK SEVDİM

Yok, henüz abarttığınız bir şey yok.

Ancak size canlı bir örnek gösterebilmem için uzakta bizi bekleyen, sunucu adresini, kullanıcı adı ve şifresini bildiğimiz bir veritabanı sunucusu (mssql, mysql) gerekiyor.

Bunlar elinizde varsa örneği 10 dakika sonra elinizde bilin.

hım şuanda hali hazırda yok ama nasıl bir şey istediğini daha açık yazarsan hemen açtırabilirim phpnuke kurulu bir host işini görürmü

GEREK YOK OFİCEXP CD DE MSD2000 DİYE BİR DOSYA VAR ONU KUR NORMAL KURULUMDA KURULMAZ ÞOL SERVER KURULUR VE AÞAÐIDA ÇALIÞIR
VE ACCESS VERİTABANINI HOSTA KOY BAÐLANTIYI KUR VE ACCESS BİLGİLERİNİ AL Ã?RNEÃİ NORTWİND PROJE
BUNDA TABLO TOK YALNIZ FORMLAR VAR
VE GAYET GÜZEL ÇALIÞIYOR