"Open From eylemi İptal edildi" neden yapar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
Arkadaşlar,

Yaptığım çalışmayı Acces 2000 e geri düşürmüştüm yükselttikten sonra Open Form Eylemi İptal edildi Uyarısını alıyorum Visual Basic Ksımında Derlem yaptrıdığımda olması gereken bi satırda hata veriyor bunu nasıl aşarım.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

bir çokkkkkkkkkkk nedenden yapar örneğini koy öncekinde bir şey eklemiş kaldırmışsındır activex gibi ilk kullandığın programda problem çıkarmaz ama dönüştürdünmü bende böyle bir şey yok der ve formu kapatır yada buna benzer bir çok neden olabilir eğer yeni office kurdu isenki bende olur en az on tane activex office içinde yoktur ben onları sonradan sysetem32 içine kopyalarım yoksa çalışmaz ve heryerde arıza verir

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
Peki Acctive X leri

Peki bu Active X eleri nasıl nerden nasıl yüklerim

eksik olduğunu hangileri yüklü hangileri değil böyle pack varmı.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

bu activex ler benim kullandığım activex ler sen de olamyabilir sen en iyisi örneğini koy düzeltelim

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
örnek ekte Openform iptal edildi

Sayın Gülsüm örneğim ekte
Formlardan Musterikayit içinde Sanayiler açılır penceresinden herhangi bir sanayi seçin seçtikten sonra alttaki caddeler kısmında hazır olanlardan değilde "+" butonuna basarak yeni cadde ekle dediğimde bu hatayı veriyor birde modüllerde ben class oluşturmadığım halde oluşmuş bu nedir niye oluşur teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın osmanselim,

Referans eksikliğnden oluştu hata. Herhangi bir formu tasarım görünümünde açın, kod giriş sayfasını etkinleştirin, tools menüsünden references penceresini açın içinde bazı referansların eksik oılduğunu göreceksiniz (önünde misssing yazacaktır) önündeki kutuları boşaltıp uygulamayı kapatın ve tekrar açın.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
bulamadım

sn modalı references bölümünü açtım,
avaiblable references bölümünde 6 adet check li başlık var bunlara ok dedim
ancak herhangi eksik bi başvuru yada missing dememiş avaiblable references bölümünden sonrasını detaylandırabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Cevap

kardeşim senin problemin bizde olmadığı ve sende olduğu için activex lerden değil senin problemin zaten olmayan bir kaydı aratman senin yapman gereken cadde ekleme formunu sadece yeni kayıtlar girmeye ayarla ve ordaki sanayi no direkt olarak müşteri kayıt formundan alsın ve açıldığında sen sadece cadde adını yaz seninproblemin hem yeni ekleme yapacan hemde kayıt aratıyorsun olay bu düzenle olur yani senin cadde formun açılınca müşteri kayıttaki sanayi açılan kutusunun column(0) daki kaydı sanai no ya yazacak sende sadece cadde ismini yazacan

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
tam anlamadım ama

Sayın gülsüm,

Bu yapı ile zaten hem arama yapıp seçebiliyor hemde yeni kayıt yapabiliyordum herhangi bir sıkıntı yoktu ne zaman ki 2000 e düşürüp 2003 yükselttim bu hata nüksetti. Dosya elinizde tekrar incelemeniz mümkün zira çalışan bir yapıydı..

Teşekkürler

Sn Osmanselim
Sorun sadece "yeni cadde adi" formunda. Bu formu kopyalayıp, yeni isimle yapıştırıp, "yeni cadde adi" formunu silip, Başka isimle kaydettiğiniz formun ismini "yeni cadde adi" olarak kaydederseniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft
Sn Ömerceri teşekkürler

Sn Ömerceri,
dediğiniz gibi yaptım halloldu ama nasıl olur bunun anlamı nedir teşekkürler