oran ve formül otomatik gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Merhaba

Dosyanı inceledim ve kendime göre sana bir çözüm yapmaya çalıştım
aynı yöntemi kendi işimde kullanıyorum ve bayağı iyi oluyor.
Öncelikle Giriş Sayfasında sana bir Şablon girişi hazırladım bütün girişlerini buradan ilgili satırlara yaptıktan sonra KAYDET butonuna bastığında
girimiş olduğun bilgiler DATA sayfasına sırasıyla kaydedilecektir. Bu kaydetme satır sayınla sınırlı bir kerede 30 kayıt yapabilirsin istersen sen kodları kendine göre uyarla ve bir kerede kayıt etme sayını artırabilirsin.

Data sayfasındaki kayıtlar senin dadabase indir sakın silme.

Rapor sayfasınd sana bir özet tablo hazırladım buradan ilgili ay la alakalı giriş bilgilerini tarih hespkodu ve firma koduna göre filtreleyebilirsin

Altyapı sayfasında ise hesapkodu , firma kodu ve yeni oranlar ekleye bilirsin
bunlar giriş sayfasında data girişi yaparken liste şeklinde önüne gelecektir ve giriş yaparken bunlardan seçim yapabilirsin.

incele

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Türkçe
Merhaba

Dosyanı inceledim ve kendime göre sana bir çözüm yapmaya çalıştım
aynı yöntemi kendi işimde kullanıyorum ve bayağı iyi oluyor.
Öncelikle Giriş Sayfasında sana bir Şablon girişi hazırladım bütün girişlerini buradan ilgili satırlara yaptıktan sonra KAYDET butonuna bastığında
girimiş olduğun bilgiler DATA sayfasına sırasıyla kaydedilecektir. Bu kaydetme satır sayınla sınırlı bir kerede 30 kayıt yapabilirsin istersen sen kodları kendine göre uyarla ve bir kerede kayıt etme sayını artırabilirsin.

Data sayfasındaki kayıtlar senin dadabase indir sakın silme.

Rapor sayfasınd sana bir özet tablo hazırladım buradan ilgili ay la alakalı giriş bilgilerini tarih hespkodu ve firma koduna göre filtreleyebilirsin

Altyapı sayfasında ise hesapkodu , firma kodu ve yeni oranlar ekleye bilirsin
bunlar giriş sayfasında data girişi yaparken liste şeklinde önüne gelecektir ve giriş yaparken bunlardan seçim yapabilirsin.

incele

kolay gelsin

güzel bir çalışma olmuş teşekkür ederim ben farklı ayları farklı excel dosyalarında muhafaza ettiğim için ay konusunda herhangi bir bilgi yer almasın.
bir de özet tablo çok karışık bir görüntü vermiş, yani normal bir tablolama sistemiyle ve basit bir tablo ile resmi daha iyi görme imkanı varmış gibime geliyor.
yani iki çalışma sayfalı bir çalışma kitabını düşünürsek; sayfa1 de ham veriyi girecez,ama verileri girerken hazır bir formül hazırlayıp boş satıra hesap kodunu yazdığımızda hesabın ismi oranı ve formülü otomatik gelecek, sayfa2 de de girdiğimiz veriler işlenerek toplam matrah ve tutar kısımları işletme kodu ayrımı olmadan konsolide bir şekilde gelsin.
böyle biruygulamyla uğraşmak isterseniz çok sevinirim, hem sizde buna benzer bir tablolama sistemleriyle uğraşıyorsunuz, belki win-win durumu olabilir.
kolay gelsin