Ortak kullanılan tabloda belirli bir sütundaki hücrelerdeki değişikliklere tarih saat gösterme

ugurcelik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-07-2025
Merhaba üstadlar,

Aradım ama bulamadım. Benim talebim kısaca şöyle;

Ortak kullanılan bir excel çalışma kitabında, açıklama adında bir sütun var. buraya günün her saatinde, ortak dosyayı açan kişiler not yazıp kaydedebiliyor. başka kişi, bir önceki notu değiştirebilir, böylece açıklama sütunu hep güncel kalıyor. Ancak, en son bilgi girip saklayan kişinin hangi kullanıcı olduğu, değişikliği hangi gün, hangi saatte yaptığının, ilgili hücreye gelindiğinde, hücreye eklenmiş bir not olarak (sağ tuş yeni not ekle gibi, hücrenin üzerine gelince aktifleşip uzaklaşınca kapanır şekilde) görünmesini istiyorum. Ya da bu işlevi başka türlü sağlayacak daha iyi bir öneri varsa ona da açığım. Çalışma kitabı bende gün boyu açık kalacak, değişiklik yapan kullanıcılar kitabı gün içinde açıp kapayabilirler.

Ekte, örnek bir kitap koydum, bu tabloda ne demek istediğim anlaşılır sanıyorum.

şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

ugurcelik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
24-07-2025
Tekrar merhaba.

Yardımcı olabilecek biri var mı acaba

ugurcelik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
24-07-2025
Merhaba,

kimse yardımcı olamıyor mu

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 x64 TR
Vip yok
Merhaba
Altın üyelikmidir nedir bunuda başımıza bela ettiler :)
dosya indirip bakamıyorum. bu sebeple sana önerebileceğim sistem ki şuan aynısını biz 5 kişi ofiste kullanıyoruz.
Paylaşılan excel kullanmanı tavsiye ederim. nasıl yapacağını. google Jestlog blogspot yazarak'da bulabilirsin. ben ordan gördüm yaptım .. kimi ne yaparsa ismi yazar vurlamadan.

ugurcelik

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 türkçe
24-07-2025
Natrosil, teşekkürler çaban için ama tam anlayamadım.

Aslında istediğimin çok basit olduğunu tahmin ediyorum ama kod yazamıyorum.
istediğimin görüntüsü tam olarak aşağıdaki gibi. Açıklama hücresine birisi bilgi girdiğinde, sağda görülen notun otomatik olarak oluşmasını ve silinememesini. Sonradan aynı hücreye bir başkası bir giriş (değişiklik) yaptığında, notun bu kez son olarak değiştiren kişiyi ve tarih saati göstermesini istiyorum. bu bilgi hücrenin içine bir yere de yazdırılabilir, sorun değil. Yeter ki o hücreye en son kim ne zaman bilgi girmiş onu görmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

253342