Ortak Stoklar

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 EXCEL.COM.TR
Merhaba Arkadaşlar;
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Ekteki dosya Satılan Stok Kodları ile Depodaki stok kodları birbirine eşit ise Kırmızı renge, eşit değil ise yeşile boyamasını istiyorum yeradımcı olursanız sevinirim İlginize şimdiden teşekkürler.
:roll:

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba 424242. Bir çözüm hazırladım. Umarım işine yarar. Sağlıcakla kal.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 EXCEL.COM.TR
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ama bunu sürekli kullanacağım yani her rapor hazırladığımda lazım olacak acaba bir formülü var mı eğer var ise onu bildirirseniz sevinirim. Yardımınız için tekrar teşekkür ederim

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Koşullu biçimlendirme içinde formül alanına aşağıdaki formülü kopyalayın. Biçim kısmından da istediğiniz biçimi tanımlayın.(Not: Bu sadece bir hücre için. Diğer hücreler içinde bu formülü tanımlamanız gerekiyor.)

=DEĞİL(EHATALIYSA(DÜŞEYARA(F22;$A$22:$A$32;1;YANLIŞ)))

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba 424242. Koşullu Şekillendirme içinde formül var. Onu yeni dosyalara uyarlarsan her zaman çalışır.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 EXCEL.COM.TR
üstad çok teşekkür ederim eşit olanlara doğru yazdı eşit değilse yanlış yazdı.
Peki doğruları kırmızı yanlışları nasıl yeşil renge boyatırım formül ile
yapabilir miyim. Tekrar teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 EXCEL.COM.TR
Acil ayrdım arkadaşlar lütfen:yardim: :yardim: :yardim:

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Koşullu biçimlendirme içinde farklı bir koşul ekleyin ve formülü aşağıdaki şekilde değiştirin. Tabiiki istediğiniz biçimi tanımlayın.

=EHATALIYSA(DÜŞEYARA(F22;$A$22:$A$32;1;YANLI Ş))

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 EXCEL.COM.TR
iLGİNİZE TEŞEKKÜRLER FAKAT OLMADI NEREDEN YANLIŞ YAPTIĞIMIDA BULAMADIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 EXCEL.COM.TR
Hamitcan Beye Formül Düzeltme ile İlgili

Merhaba;
Üstad raporu çalıştırınca değerlerden sağdakini siliyor soldakini boyuyor.
Soldaki kalanlar da bakiyeyi veriyor. Bir kez çalıştırınca önce 74553379 nolu çeki 2 nci kez çalıştırınca da 4425587 nolu çeki siliyor. Bunları silirken çek numarasına göre siliyor. Aslında istediğimizde bunları silerken eşit çek numarasını ve eşit tutarlı olanları silsin. Burada sadece çek numarasına göre siliyor. 2 nci çalıştırdığımızda ise başka kayıt silmesin. Yani ekteki dosyadaki işlemi silerken çek numarası ve tutar eşit ise soldan silsin sağdakini boyasın (Daha önce bunu siz yapmıştınız) 2 nci çalıştığında eşit çek numarası ve ve eşit tutar yoksa hiç silme yapmasın. Şimdiden çok teşekkürler. Bu hali ile bile çoookkk sıkıntımı giderdi tekrar teşekkürler.
Yardımlarınız için teşekkürler:yardim: :yardim: