Soru otel oda fiyatlarını hesaplama

Excel Vers. ve Dili
2010
Arkadaşlar merhaba ben otelde çalışıyorum. Aşağı yukarı günlük 100 oda giriş oluyor ve onların fiyatlarını kriterlerine göre hergün hesaplıyorum. Bu işi 7 yıldır yapıyorum ve artık gına geldi hesaplamakdan. bu iş için excel öğrendim baya ama sanırım makro olmadan benim işin çözümü çok zor diye düşünüyorum. Allah rızası için beni bu dertten kurtarın inanın artık işi mi bıraksam diye düşünmeye başladım ama evliyim çocukdu vs açıkcası bu ekonomide yemiyor.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Formülle de yapılabilir yalnız datayı formül yapısına uygun olacak şekilde düzenlemek gerekir. Ayrıca kişi sayısı ölçütü yok sanırım.
Ölçütler; acente, giriş-çıkış tarihi, oda tipi, satış tarihi mi olacak?

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba,

Formülle de yapılabilir yalnız datayı formül yapısına uygun olacak şekilde düzenlemek gerekir. Ayrıca kişi sayısı ölçütü yok sanırım.
Hocam aslında var ama o kadar deyatla kimse uğraşmak istemez diye o kısmı en kötü filtre ile yaparım dedim

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba,

Hocam evet kriter maalesef çok ama inanın kimse uğraşmak istemez diye çok detay veremedim o kadarı da yeterr diye aslında üstünde çalıştığım liste var bununla ilgili ama daha çok sözlü anlatmak lazım bu işi yapmayan da tam mantığını anlayamıyor olumsuz dönüş yapıyorlar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Örnek ekleyerek diğer ölçütleri de yazar mısınız.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2022
6 tane sayfanız var dosyada. baktım ama ne için olduğunu anlayamadım. sayfalarda ne bilgisi olduğunu da açıklayabilirmisiniz