OTOMATİK AÇILAN SAYFADAN BAŞKA SAYFAYA VERİ AKTARIMI

merhaba iyi akşamlar..
ekteki dosya ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..iyi çalışmalar..

poz no combobox dan seçmiş olduğum (mesala BF1 ) isim ile ,metraj sayfası aç butonuna basarak otomatik olarak BF1 isimli yeni bir sayfa açıyorum..daha sonra işinyeri,adet,benzeri,en,boy,yükseklik textboxlarına girdiğim verileri(kaydet düğmesine basarak) bu sayfaya aktarılarak toplam sonucunu alıyorum....istediğim benim bu TOPLAM rakamının birim fiyat tablosu sayfasındaki E3 hücresine aktarılmasını ( mesala BF2 için E4 hücresine aktarılması) istiyorum..

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum... :yardim: :dua: makrosuz fonksiyonlarla da yapılabilirmi acaba ? :oops:

iyi günler..soruma ufak ta olsa bir ipucu yokmu acaba...lütfen..iyi çalışmalar...

tekrar merhaba arkadaşlar..gerçekten işin içinden hala çıkamadım..eminim bir çözümü vardır...yardımlarınızı bekliyorum..iyi çalışmalar..

maalesef ilginiz için tşk ler sn balıkçı ama bu değil..çünkü sizin yaptığınızda sadece 1 kere girilen verileri o hücreye taşıyor..ben,mesala 7 sıra girilen bilgiler sonucunda hesaplanan toplam değeri ( yani en son TOPLAM rakamının) o hücreye atanmasını istiyorum..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Kaydet butonunuzdaki kodu aşağıdaki ile değiştirip denermisiniz.

Kod:
Private Sub CommandButton2_Click()
Dim bak As Range
On Error Resume Next
NextRow = [b65536].End(3).Row + 1
Cells(NextRow, 1) = [b65536].End(3).Row - 4
Cells(NextRow, 2) = TextBox2.Text
Cells(NextRow, 3) = TextBox3.Text
Cells(NextRow, 4) = TextBox4.Text
Cells(NextRow, 5) = TextBox6.Text
Cells(NextRow, 6) = TextBox6.Text
Cells(NextRow, 7) = TextBox7.Text
Cells(NextRow, 8) = TextBox3.Text * TextBox4.Text * TextBox5.Text * TextBox6.Text * TextBox7.Text
Cells(NextRow + 1, 8) = "TOPLAM:"
Cells(NextRow + 1, 9) = WorksheetFunction.Sum(Range("h6:h" & NextRow))
Cells(NextRow, 9).ClearContents
TextBox2.Text = ""
TextBox3.Text = ""
TextBox4.Text = ""
TextBox5.Text = ""
TextBox6.Text = ""
TextBox7.Text = ""
ListBox1.RowSource = ComboBox1 & "!a6:i" & NextRow + 1
Sheets("BİRİM FİYAT TABLOSU").Select
For Each bak In Range("a3:a72")
If bak.Value = ComboBox1 Then
bak.Offset(0, 4) = bak.Offset(0, 4) + Sheets(ComboBox1.Value).[I65536].End(3)
End If
Next
End Sub

sn COST CONTROL ..gerçekten harika..ellerinize sağlık..fakat..bir eskik var izin verirseniz..girdiğim değerleri metraj sayfasında göremiyorum..tamam ,TOPLAM sonucunu birim fiyat tablosuna atıyor..fakat mesala girdiğim veriler (mesala açılan BF1 sayfasına) aktarılmıyor..tşk ler..iyi çalışmalar

merhaba..yukarıda göndermiş olduğum dosyayı özellikle sn Leventm bey ve diğer arkadaşlarımın sayesinde belli bir yere getirmeye çalıştım..sn COST CONTROL arkadaşımın sayesinde kaydet butonuna bastıktan sonra TOPLAM rakamını "birim fiyat tablosundaki" ilgili hücreye aktarıyoruz..fakat textboxlara girilen veriler ilgili ( otomatik açılan sayfaya) aktarılmıyor..daha önce yapıyordu..kaydet butonu kodlarında bir eksiklik var.2 günden beri uğraşıyorum..birtürlü yapamadım..lütfen yardımınıza ihtiyacım var..bununla ilgili yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim..saygılar ( lütfen sorunumu ilk mesajımdan itibaren okursanız herhalde derdimi tam olarak anlatabilmiş olurum .. :oops:

merhaba arkadaşlarım..işlerimin yoğunluğundan pek fazla giremedim bugünlerde foruma...ben tekrar sorumu tekrarlıyorum..eğer yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok tşk ederim..lütfen cevaplarınızı bekliyorum..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kaydet butonundaki kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyin. Kırmızı renkli satır ilave edilmiştir.

[vb:1:59b1dd7563]Private Sub CommandButton2_Click()
On Error Resume Next
NextRow = [b65536].End(3).Row + 1
Cells(NextRow, 1) = [b65536].End(3).Row - 4
Cells(NextRow, 2) = TextBox2.Text
Cells(NextRow, 3) = TextBox3.Text
Cells(NextRow, 4) = TextBox4.Text
Cells(NextRow, 5) = TextBox6.Text
Cells(NextRow, 6) = TextBox6.Text
Cells(NextRow, 7) = TextBox7.Text
Cells(NextRow, 8) = TextBox3.Text * TextBox4.Text * TextBox5.Text * TextBox6.Text * TextBox7.Text
Cells(NextRow + 1, 8) = "TOPLAM:"
Cells(NextRow + 1, 9) = WorksheetFunction.Sum(Range("h6:h" & NextRow))
Sheets("BİRİM FİYAT TABLOSU").Cells(ComboBox1.ListIndex + 3, "e") = Cells(NextRow + 1, 9)
Cells(NextRow, 9).ClearContents
TextBox2.Text = ""
TextBox3.Text = ""
TextBox4.Text = ""
TextBox5.Text = ""
TextBox6.Text = ""
TextBox7.Text = ""
ListBox1.RowSource = ComboBox1 & "!a6:i" & NextRow + 1
End Sub[/vb:1:59b1dd7563]

çok ama çok tşk ederim...

sn leventm bey gerçekten tam istediğim gibi olmuş..çok ama çok tşk ederim..ellerinize beyninize sağlık..yalnız izin verirseniz bir eksiğim daha var..daha önce yine siz ilgilendiniz ama bir türlü ben uygulayamadım..bu girdiğim verileri ben listboxta göremiyorum..yani textboxlara girdiğim verileri ,listboxta (TOPLAM) hcreside dahil görebilirmiyim..gerçekten yardımlarınız için çok tşk ederim..iyi çalışmalar..saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Öncelikle şunu belirteyim. Verileri listboxta görebilirsiniz. Ama bunun için önce poz no yu seçmeniz ve bu poz noya ait bir sayfa oluşturmanız gerekir. Sonrada bu sayfaya kaydettiğiniz verileri listboxta görebilirsiniz. Ekli dosyada POZ NO dan BF1'i seçerek inceleyin.

sn leventm bey..maalesef olmadı..acaba benim excel de vba ile ilgili bir dosya mı eksik( bu konuları tam bilemiyorum o yüzden aklıma bu geldi..) çünkü gönderdiğiniz dosyadada bu poz noyu seçinde(bf1) veriler maalesef listboxta görünmüyor..yani amacım hangi sayfaya verileri girince o sayfaya girilen verileri TOPLAM hücreside dahil listboxt ta görmek...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Resimdeki sonucu benim eklediğim dosyada alamadınızmı?

maalesef resimdeki görüntüyü sizin gönderdiğiniz dosyada oluşturamadım sn leventm bey..acaba nerde hata yapıyorum..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyayı kapatın ve tekrar açın userform karşınıza çıkacak. Userformdan direk POZ NO comboboxından BF1 i seçin. Tüm veriler listbox1'e gelecektir.

sn leventm özür dilerim..ama yine olmadı..sizin bana gönderdiğiniz resimde listbox un altında yatay ok var mesala..işte bu bende olmuyo ve poznodan bf1 i seçinde de maalesef yine ben verileri göremiyorum..gerçekten çok ilginç..acaba benim listbox1 butonunda bir ayarlarımmı eksik..(properties kısmında)ben ,bendeki dosyayı tekrar gönderiyorum ..ilginiz için tşk ler sn leventm bey..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn excelboy

Son eklediğiniz dosyadan, benim en son eklediğim dosyayı ve yazdıklarımı incelemediğiniz açıkça ortaya çıkıyor. Benim eklediğim dosyada herşey son derece açık, ayrıca mesajlarımda ne yapmanız gerektiğinide açıkça yazdım ve bunlar sizin istediklerinizin tamamını karşılıyor. Benim bundan sonra yapabileceğim bir şey kalmamıştır, kusura bakmayın.