Otomatik Aktar yada İlgili Sayfalara Formül Yazarak Genel Listeden o Güne Ait Görevli Kişileri Aktarma

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2025
Çizelgemde yaklaşık 200 kişi mevcut. Hizalarında da 31 günlük görevlendirildikleri günler için + işareti mevcut. Ben genel listeye + işaretlerini koyduktan sonra ilgili gün Örneğin ayın 6'sını süzüyorum. O güne kimler görevlendirlmiş, 06 numaralı sayfaya bu isimleri manuel kopyala yapıştır yapıyorum. Ben 06 nolu sayfaya ya formül atıp Tazminat sayfası bölümünde 06 'nın olduğu sütunda + işareti koyduklarımı bul bunları getir derim, yada şu mümkünmü, macro ile + işareti atılan kişileri bul, bu kişileri o günkü göreve ait ....sayfa numaralı bölümü yapıştır diyebilirim... Tüm arkadaşlarıma cevapları için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Doğru anladıysam makro çözümüi deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Çok teşekkür ederim, mükemmelsiniz. Tam istediğim. Elinize sağlık. Acaba çok uğraştırmıcaksam bu makronun tersi yazılabilirmi, 1-31 arası sayfayı temizleme yada 1-31 i temizle dedigimde sayfa adi girin gibisinden seçip o sayfadaki kişi isimlerini temizle olabikirmi? Olmasads sorun değil, emeğinize yiregijize sağlık. Ben hallederim eski usul, manuel

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Tersi derken?
01,02,03... sayfalarından TAZMİNAT sayfasında uyan isimlere ilgili günlere "+" işareti mi?

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Yok hayır , yanlış anlattım kusura bakmayın. Temizleme işlemi. Yaptığınız makroyla ayin 6 sina + atan kisileri aktardi diyelim. Makronuz bu konuda mükemmel. Simdiki istedigim mümkünse şayet, 6 sinda yazan kişileri silmesi. 6 sindaki gorev listesinin tekrar temizlenmesi, boş çizelge hâline gelmesi.

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Yemin ederim tek kelimeyle mükemmel sayın özel üye muygun :)) Çok teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için...

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Kusura bakmazsanız birşey soracaktım, yaptığınız makroda ilgili sayfalara aktarmak için gönder butonuna tıkladığımda 30 kişiyi aktarıyor. Ögünkü görevlendirme (+ koyduklarım) 30'dan fazla ise ilgili gündeki yan tarafa aktarmıyor. Çizelgem standart kullanılan bir çizelge, makro ile yapılamayacaksa çizelgemimi değiştirmeliyim, 30 dan sonra yan tarafa degilde aşağı doğru uzatmalıyım listemi?

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Çok teşekkür ederim, çok sağolun.