otomatik güncelleme

Excel Vers. ve Dili
2003 türkce
arkadaşlar etf proğraını biliyosunuz ondercesmeci kardeşimizin göndermiş olduğu güncelleme kodunu kendime uyarladım makro bir süre çalışıyor sonra ekteki hatayı veriyor başka yolu varmıdır bunun yoksa bi yerde hata mı yapıyorum

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkce
belirli aralık

Private Sub Komut36_Click()

If Me.i1 >1 Then
Me.d3 = DateDiff("d", [d1], [bugun]) / 365
DoCmd.GoToRecord , , acNext
Call tekrar_click

Else
Me.Komut36.TabStop = True
End If
End Sub

sorunun çok fazla kayıttan kaynaklandığını sanıyorum ve iki deger arasını güncelleştirmek için iki tane açılır kutu yaptım ve bunları i1 veri kaynagına bağladım.İki kutu arasın da istediğim kadar veri secebiliyorum ancak formulden anladığım kadarıyla ac next ilk kayıttan i1 0 oluncaya kadar makro çalışıyor benim istediğim açılan kutu1(k1)dan açılan kutu2(k2)ye kadar olanları güncellemesi bunu formülde nasıl sağlarız

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
KardeŞİm İlgİlİ Kodu Yazdim Ben Bak İstersen

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
güncelleştirmeler konusunda yardım edecek yok sanırım

Excel Vers. ve Dili
2010
güncelleme

arkadaşlar her yerde bu güncelleme mevzuatı var şunları tek başlık altına toplayınız kafamız karıştı güncelleme ekte sanırım bu konuyla ilgili soruyu soran arkadaş aynı kişi fakat yinede ben örnek atayım iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002-Türkçe
Merhaba sn.attila52

Merak ettiğimden soruyorum günün tarihi değiştiğide kişinin yaş itibari ile bir üst yaş grubuna atlaması gerekiyorsa, programın ilk açılışında form devreye girdiğinde bu kod otomatik olarak bir üst yaş grubuna atlatıyormu.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkce
Merhaba sn.attila52

Merak ettiğimden soruyorum günün tarihi değiştiğide kişinin yaş itibari ile bir üst yaş grubuna atlaması gerekiyorsa, programın ilk açılışında form devreye girdiğinde bu kod otomatik olarak bir üst yaş grubuna atlatıyormu.

Selamlar.
yok kardeş proğram sadece güncelleme ihtiyacında devreye girecek sağlık ocaklarında biliyosun sadece hazran aynı nüfüsu önemlidir.
etfler girildikten sonra göçler falan çıkacak yeniler kaydedilecek ve çeteleme işinde güncelleme yapılacak.Her açılışta devreye girerse müdür
lüğe giden bilgilerde çelişkiler ortaya çıkar

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

arkadaşım o kodu ben yazdım ve son halini arkadaşın sorduğu soruda anlattım ne nedir nasıl çalışır o kod ile neler yapılabilir sorunuza gelince güncelleme işlemini her defasında yapar yani kişi 15:00 itibari ile 15 yaşına girdiyse 15 yaşına getirir şaka siz 15:00 de programı açarsanız o tablodaki bütün kişileri tarar ve hepsinin yaşlarını tazeler doğum tarihine göre

Excel Vers. ve Dili
2003 türkce
arkadaşım o kodu ben yazdım ve son halini arkadaşın sorduğu soruda anlattım ne nedir nasıl çalışır o kod ile neler yapılabilir sorunuza gelince güncelleme işlemini her defasında yapar yani kişi 15:00 itibari ile 15 yaşına girdiyse 15 yaşına getirir şaka siz 15:00 de programı açarsanız o tablodaki bütün kişileri tarar ve hepsinin yaşlarını tazeler doğum tarihine göre
aynı koddan bahsettigimiz sanmıyorum atilla beyin yazmış olduğu koddan bahsediyorum ben proğramın her açılışında yaş güncellemesi yapmasının uzun zaman alacağı kanısındayım nüfüsu yoğun bölgelerde 20.000 kadar kayıt çıkabilir
buda uzun zaman alır

Excel Vers. ve Dili
2003
tamam kardeşim sen atilla beyin kodu ile haziran ayında 20000 kişi ye tek tek formdan gir ve herkesin yaşını öyle güncelle bir dediğiniz bir dediğiniz tutmuyor bir diyorsunuz ben tek tek formda kişi kişi gezmeyeyim hepsini topluca kontrol etsin birde ben tek tek gezerim diyorsunuz ayrıca nüfus 20000 olsun bu kod arkada çalışır bu kodun form ile bir ilgisi yoktur bu tabloyu günceller ve ado ile yazıldığı için hızlı çalışır

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım arkadaşta sağlık memuru aynı düşüncede olmayabiliriz. aynı kişi olduğumuz sadece düşünülmesin. ama arkadaşa tavsiye ederim sizin önerilerinizi çok güzel çalışıyor kesinlikle.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın arkadaşlar gülsüm1 hanımın dediği gibi de uygulanabilir ben arkadaş bu güncellemeyi yılda bir iki defa yapacağım dediği için böyle yaptım üstelik birazda görsellik oluştursun diye siz nasıl istiyorsanız öyle yapın aynı zaman da kişinin tabiki yaşı değiştiğinde güncelliyor yani bu soru sorulurmu yoksa güncellemenin ne mantığı var ayrıca hepsini tek tek dolaşmıyorsunuz kendisi dolaşıyor zaten. neyse kimin işine en kolay hangisi geliyorsa onu kullansın her halükarda güncelleme yapacaktır. kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003 türkce
tamam kardeşim sen atilla beyin kodu ile haziran ayında 20000 kişi ye tek tek formdan gir ve herkesin yaşını öyle güncelle bir dediğiniz bir dediğiniz tutmuyor bir diyorsunuz ben tek tek formda kişi kişi gezmeyeyim hepsini topluca kontrol etsin birde ben tek tek gezerim diyorsunuz ayrıca nüfus 20000 olsun bu kod arkada çalışır bu kodun form ile bir ilgisi yoktur bu tabloyu günceller ve ado ile yazıldığı için hızlı çalışır
gülsüm hanım sizin yazdığınız kodu denemedim ado proğramınıı bilmediğim için hızlı veya yavaş çalışması konusunda bilgim yok atille beyin yazmış olduğu kodu kullanıyorum ve güncelle dediğim zaman 16700 kayıt 3-5 dk içinde güncelleniyor.o koddada sorunsuz çalışıyor tabi tercih arkadaşların bu kadar kızmanızada bi anlam veremedim bilmediğimiz için oluyor bunlar bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler.