Otomatik güncelleştirme hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Yaptığım çalışma ile ilgili olarak, bir sorum olacak.

Çalışanlar adlı bir tablom var. Bu tabloyu ben farklı bir access dosyadan otomatik olarak verilerini güncelleştirmek istiyorum. Bu işlem hiçbir onay ve sorgu şeklinde gelmemeli kullanıcıya, otomatik veriler değişecek kullanıcıda kullancak. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..

İyi akşamlar,

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın zafer007,

Küçücük bir örnek eklerseniz. (İki veritabanlı) Biz de üstünde çalışsak daha çabuk sonuca ulaşmaz mıyız.

İyi çalışmalar

Merhaba

Sn. Modalı

Yapmak istediğim çalışmanın örnekleri ektedir. Yardımınız için teşşekkür ederim..

Excel Vers. ve Dili
Sayın zafer007,

Bu konuyla ilgili daha önceleri örnek eklemiştim ancak şimdi bulamadım. tekrar ekliyorum.

İyi çalışmalar

Merhaba Sayın modalı,

Eklemiş olduğunuz örnek iyi ancak, benim yapmak istediğim hiçbir işlem gerektirmeden otomatik olarak verilerin güncellenmesidir.

Excel Vers. ve Dili
Sayın zafer007,

Visual Basic de herhangi bir olay gerçekleşmedin herhangi bir alt yordam çalışmaz, çalışamaz. Anlayacağınız bir olayın gerçekleşmesi gerekir. Size kalmış olan bu olayı tespit edip, kodları ona göre çalıştırmanız.

Yani yağmur yağmadan şemsiye açmamamız. Üşümeden üstümüze bir ceket almamamız gibi bir şey.

Bir de bu tabloları birbirine bağlarsanız, o zaman hiçbir şeye gerek kalmadan yani ikinci bir tabloya gereksinim duymadan bir tabloyu iki uygulama beraber kullanabilir.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
örneği bile incelemedim ancak bağlı tablo olabilir mi çözüm yada istenen?

sayın madalı örnekteki basBrowseFiles modülü her uygulama için aynı mı?

kolay gelsin:)

Merhaba Sn. Karaayhan

Öncelikle tüm sorularımla ilgili verdiğini cevaplar için teşekkür ederim.

Benim burda yapmak istediğim şudur.

A adlı access dosyası var. Birde B adlı access dosyası var ikisindede aynı tablolar var. Ben A tablosuna yeni kayıt eklediğim zaman B tablosunda ise otomatik olarak aktaracak bir çözüm istiyorum..

Tablol Bağlama yöneticisi yeterli bir çözüm müdür sizce..

İyi akşamlar,

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Yine en kolay yolu anlatayım ;) Formun güncelleştirme sonrasına alttaki kodu yazıp denyebilirsiniz tabi isim ve alanları düzenleyerek..

Kod:
Private Sub Form_AfterUpdate()
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO tablob IN 'C:\Users\xxx\Desktop\yyy\uzaktaki.mdb' SELECT * FROM tabloa Where tabloa.id=[Forms]![forma]![id]"
End Sub
gibi...