Otomatik Kaybolan Sayfa

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Arkadaşlar merhaba. Bir excel dosyasında kayıtların girildiği bir data sayfası ve 2 tane de rapor alınan sayfa var. Kayıtlar girilirken diğer tüm sayfaların görünürde olmaması, Rapor Tanım sayfası rapor sayfası seçilince o sayfanın görünür olması, rapor sayfasından çıkıldığında o rapor sayfasının tekrar görünmez olması sağlanabilir mi ? Aynı rapor sayfası tekrar görüntülenmek istenirse Rapor Tanım sayfasında tekrar seçilmesi gerekir.

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
Arkadaşlar merhaba. Bir excel dosyasında kayıtların girildiği bir data sayfası ve 2 tane de rapor alınan sayfa var. Kayıtlar girilirken diğer tüm sayfaların görünürde olmaması, Rapor Tanım sayfası rapor sayfası seçilince o sayfanın görünür olması, rapor sayfasından çıkıldığında o rapor sayfasının tekrar görünmez olması sağlanabilir mi ? Aynı rapor sayfası tekrar görüntülenmek istenirse Rapor Tanım sayfasında tekrar seçilmesi gerekir.
SN: serdarokan ekli örneği inceleyip geliştirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
......Kayıtlar girilirken diğer tüm sayfaların görünürde olmaması, Rapor Tanım sayfası rapor sayfası seçilince o sayfanın görünür olması, rapor sayfasından çıkıldığında o rapor sayfasının tekrar görünmez olması sağlanabilir mi ? Aynı rapor sayfası tekrar görüntülenmek istenirse Rapor Tanım sayfasında tekrar seçilmesi gerekir.
Mavi renkli cümlenizde sanıyorum bir hata var, görünür olmayan sayfaları zaten seçemezsiniz. Seçemediğiniz içinde görünür olamayacaktır. Yada ben söylemek istediğinizi yanlış anladım.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Teşekkürler

Sayin ocamsul, ilginize çok teşekkürler. Yeteneksizliğimi mazur görün devamını getiremedim.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın leventm. Belki makro yardımı ile sayfaların Hide Unhide fonksiyonu daha süratli ve kısa yoldan kullanılır. Yani sayfa görünmez iken Rapor Tanımı içinde seçildiğinde görünür hale gelmesi.

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
SN: serdarokan vermiş olduğum örnek güncellenmiştir.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın ocamsul çok teşekkürler. Bu sefer oldu.