OTOMATİK KAYIT NO

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
OTOMATÝK KAYIT NO

UserForm üzerindeki bilgileri evrak defteri isimli sayfaya aktarıyorum.her aktarma yapıldığında otomatik bir numara üretilmesini istiyorum. Üretilen bu numaranın evrak üzerine yazılması gerekiyor. yan yana olan iki TextBox'un soldaki'ne yıl sağdakine de üretilen sayının verilmesini istiyorum. Yılın verildiği TextBox sürekli olarak bu senenin yılını otomatik olarak versede olur. Yani onaylama yapmadan. Ben sadece onaylayınc yılın yanına yeni bir sayının verilmesini istiyorum

Bu soruya altarnatif bir kaç örnek var ama tam olarak ihtiyacımı karşılamıyor.

İSKİ' de Görev yaptığım bölüm içinde kullanmak üzere yapmak istediğim bu çalışma için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayın oerbas

userform yerine istediğinizi direk sayfanın üzerinde formüllerlede yapabilirsiniz.

tarih için: =YIL(BUGÜN()) formülünü yazın yanlız hücre sayı biçimi "genel" olmalıdır.

numara içinde sayfanın sürekli dolu olacak bir sütunundaki değerleri saydırırsanız size satır sayısı kadar değer verecektir. buda kayıt sayısı olarak kullanılabilir.

önerdiğim formül: =BAÐ_DEÐ_DOLU_SAY(A1:A1000) gibi A yerine seçeceğiniz sütunun adını yazabilirsiniz.

selamlar

X

xxrt

Misafir
Sizin bahse konu UserForm üzerine aşağıdaki örnek dosyadaki kodları uygun olarak adapte edip,istediğinize ulaşabilirsiniz.Ã?rnek açısından ekli dosyayı inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
selam,

değişik bir çözüm. textboxları çoğaltarak istediğiniz kadar veri girebilirsiniz...

kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TÜRKÇE
WAKKASSS Hocam gönderdiğiniz dosya bozuk herhalde rica etsem tekrar gönderebilirmisiniz

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
selam,

sıkıştırılmamış hali ekte...

şimdi webde denedim olmadı fakat makineme indirince çalışıyor..

garip. farklı kaydet ile makinenize alın eğer çalışmazsa bir daha bakayım.

kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
dosya winrar ile sıkıştırılmış, bilgisayarınızda winrar programı yüklü değilse açamazsınız, bu sizi yanıltmış olabilir.