otomatik silme

levent bey...ve diğer arkadaşlar..
yeniden ben...:)

daha önce hatırlarsanız sipariş nosu vede adet veriyoduk..ve makro bunu bulup otomatik siliyordu..
Ama verdiğimiz adet, tablodaki adetten buyukse sayı negatif çıkıyor kayıt silinsinmi diye soruyordu.vede biz burda sil dersek siliyordu.Burda istediğim sil dediğimde aradaki farkı bir boş hücreye yazsın..Vede başka böyle bir siparişte o boş hücreye o farkı yine eklesin..Bir örnek veriyim..
ben sipariş nosunu girdim.adedide 20 dedim...makro baktı tabloya ordaki değer 19..bana sordu "sayı negatif siliyimmi diye"bende dedim sil..
aradaki farkı yani (20-19=) "1"i boş bir hücreye yazsın..başka böyle bir siparişte fark diyelim 4 çıktı..onuda 1'e eklesin toplamını yazsın.5 diye..

eğer verdiğimiz sayı tablodaki adetten daha düşük ise yapılan işlem
tablodaki sayıdan verdiğimiz adeti çıkarıp aynı yere yazıyordu..(tam burda bir mesaj ekrana getirtebilirmiyiz..çünkü bu seçenekte makro direkt tablodaki sayıdan verdiğimiz sayıyı düşüyor..Bunu yine düşşün ama bir pencere açılıp "kayıt azaltıldı" gibi bişi yazsın..
bu istediklerim benim için bir kontrol mekanizmasıdır..yoksa boş yere istemiyorum:)
bide bişi daha dikkatimi çekti..forum aç dedikten sipariş nosu yazarken
önceki sipariş nosu ekranı geliyor..ve ben yazmaya devam ettikce önceki sipraiş nosu silinmiyor..ileri gidiyor..yani seçip yenden silmem gerekiyor..bunu kaldırabilirmiyiz...

Þimdiden herkese teşekkürler....kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Uyarı mesajının ilave edildiği örnek ektedir. Ayrıca sipariş nosunu elle yazmaya gerek yoktur. Zaten orada bir combobox yani açılan kutu mevcuttur. Bu kutuda bütün sipariş noları zaten yazılıdır direk olarak buradan seçebilirsiniz.

levent bey elinize sağlık...çok teşekkür ederim...sipariş nolarını kutuda görmüştüm.ama hepsi burda yok zannediyordum..yani daha önce silmek için yazdıklarımın burada tutulduğunu zannediyordum...bütün sipariş nolarının bu kutu içinde mevcut olduğunu söylemeniz çok iyi oldu...
yeniden teşekkürler
sağlıcakla kalın...kolay gelsin..

levent bey makroda problem var yeni farkettim...
mesela formu açtım.sipariş noya 05 Sİ 132 yazdım..adede 9 yazdım...makro kayıdı sildi..ama sonrada bir alttaki siparişide 9 azaltıyor(05 Sİ 133 nolu siparişide otamatik 9 azaltıyor)

teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Haklısınız yukarıdaki ekte gerekli düzeltmeyi yaparak yeniledim. Tekrar inceleyin.

yeniden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...
kolay gelsin...