otomatik Sıralamanın farklı yöntemi nasıl?

Benim verimde "veri tabanı " adlı çalışma sayfamdaki "1" ile seçilen bir değer, "sıralanmış " adlı çalışma sayfasında arada boşluk olmadan önce 1. sütun, sonra 2. sütun sonrada 3. sütun olarak otomatik nasıl sıralanır? Mesela a sütunundaki A3:A15 ARASI SONRA B3:B15 ARASI sonra C3:C15 arası olarak nasıl sıralanır?

İlgi ve alakanızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar;
Biraz örnekte değişiklik yaptım. Benim asıl öğrenmek istediğim örneğin için de anlatılıyor. Belirli bir çalışma sayfasında belli koşulu içeren satırdaki hücrelerin, başka çalışma sayfasındaki sütunlara alt altta nasıl sıralanabileceği hususu. Bunun bir Fonksiyonlarla ya da makro çözümü varsa eğer, sizden rica ediyorum..
Saygılarımla....

Saygıdeğer Yurttaş;
Yardımınız ve ilginiz için candan teşekkür ediyorum. Fakat asıl maruzatım, ikinci sayfadaki a sütununda olan formülü kullanmadan, ondan bağımsız olarak tek bir formülle nasıl yaparım. yani ikinci sayfadaki tüm veriler arada boşluk olmadan sırlanmış olsun. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ediuorum ilginiz için. Ek dosya da daha detaylı olarak istediğim şekli anlattım. İncelerseniz sevinirim.

Sn Yurttas, Güzel olmuş ama ben hiç bir şey anlamadım. Bu iş bu formül ne anlam ifade ediyor. Falan. Dateylı bir şekilde formülü açıklayamaz mısınız?
Teşekkürler ilginize... :)