otomatik süz hatalı çalışıyor

merhabalar

excelde yaklaşık 4000 satırlık bir sayfayı otomatik süzdürerek her farklı ünvanlı müşterinin kayıtlarını ünvana göre süzdürmem gerekiyor

sorum şu:
otomatik süz yapınca eğer ünvan, başka bir ünvandan kısa ise kısa olan ünvanı göstermiyor
örneğin
"ali yılmaz-mesut aktan " isimli müşterim var iken aynı zamanda sadece
"ali yılmaz" isimli diğer bir müşterim daha var
işte otomatik süz sadece uzun ünvanı müşterinin ismini gösteriyor. halbuki diğer müşteri de süzme programının içinde. arada satır boşluğu da yok. nasıl her iki müşteriyi de göstercek?
bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

sayın yurttaş,
demek istediğim tam olarak buydu. çok teşekkürler. ancak bunu kendi dosyamda nasıl uygulayacağım hakkında yardım ederseniz........
şimdiden teşekkürler

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1. En kolay yolu dosyanızı bu örnek dosyanın içine taşımak ve uyarlamaya çalışmak.
2. Checkbox, Textbox sayfada yer alan VB kodlarını kendi dosyanıza taşıyarak uyarlamaya çalışmak.
3. Dosyanızın bir minyatürünün ekleyin yardım etmeye çalışayım.

sn. yurttas,
dosyayı bu örneğe kopyaladım. ilk önce yine aynı hatayı yaptı. sonra size göndermek için gereksiz satırları sildiğimde sorunu giderdi.
ek dosyada 515.satırdaki kamber arpacı ile 351-381-399. satırlardaki kamber arpacı-ömer faruk uçar artık ayrı ayrı görünüyor. sadeleştirme öncesinde bu dosya tam olarak 4488 satırdı ve "kamber arpacı"yı göstermiyordu. çözüm için yardım edermisiniz? tsk.

sn yurttaş. gönderiğiniz dosyaya tüm verileri ekleyince aynı problemi yine yaptı.
acaba satır sayısının fazlalığı bir sorun teşkil ediyor olabilir mi ?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Neden söz ettiğinizi anlayamadım. Sizin verilerinizi kopyalayarak 6400 satıra kadar kopyaladım herhangi bir problem görünmüyor.

Dosya ekte.

ilgin için teşekkürler. aynı verileri copy/paste yapınca da sorun olmuyor. bu doğru. ama orjinal dosyada farklı veriler var. o dosyanın üzerinde olmuyor. yani artık strese soktu bu dosya beni. size göndermek istedim ama 512 kb'den büyük. gönderemedim. yine de yardımın için çok çok sağol. :?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanızın satır değil de tüm sütunlarını kapsayan bir minyatürünü ekleyin. Çözelim. Yani tüm sütunlar olsun satır bir kaçtane olursa onu düzenler. Ondan sonrasını siz Copy/Paste yaparsınız.

sütun sayısı bu kadar zaten. ben de copy-paste yaparım diye düşünüyodum ama yapınca bozuluyo. bu sefer işi sağlama alayım dedim. önce size şimdi dosyanın ilk yarısını gönderiyorum. sonra 2.yarısını.

buda 2.yarısı. bunu diğerinin altına kopyaladıktan sonra "kamber arpacı" süz'de görünmüyor. cevabınızu bekliyorum. tsk.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bu kez olmuş mu? herhangi bir şey yapmadım. Sadece birleştirdim.

siz ünvan satırındaki aşağı ok'a bastığınızda sadece "kamber arpacı" ismini görebiliyor musunuz? ben göremiyorum. eğer gelişmiş filtrelemeden yaparsam oluyor. benim merakım neden filtre listesinde görünmediği.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Otomatik filtrelemede bir gösterme sınırı var. Ne kadar olduğunu şimdi hatırlamıyorum. Aradığınız kayıt zannedersem 3000 küsür satırında, bu nedenle göremeyiz.

bunu bilmiyordum. size ve bu forumu açanlara çok teşekkür ederim.