otomatik veri süzme ?

Excel Vers. ve Dili
türkçe
forumda biraz araştırdım ancak istediğim bilgiye bir türlü ulaşamadım.elimde geniş bi çalışma sayfası var ve verilerin aynı ve eşit olanlarını farklı renkte veya 0 veya eşit olarak yazdırmak yada başka bir çalışma sayfasında listelemek istiyorum.yardımlarınız çok değerli lütfen esirgemeyin. sorum ve istenilen şu "İstenilen "no" bölümü "kod" bölümü "giriş değer" , "çıkış değer" "ilk değer" , "işlem değeri" , "çıkış değeri" hücrelerini otomatik olarak tarayıp eşleşen değerleri başka bir sayfada veya belirlenen hücrede farklı farklı göstermesi…. hücreler a-ax e kadar gitmekte ve ortalama 12,000 de satır var ."

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.

Örnek belgenizi; burası veya burası gibi bir dosya paylaşım sitesine yükleyip oradan alacağınız link'i burada paylaşabilirsiniz.
Böylece örnek dosya üzerinden istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşırsınız.

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
Merhaba,

Conditional formatting / koşullu şartlandırma ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. tüm çalışma sayfanızı tanımladıktan sonra "conditional formatting → manage rules → new rule → Format only unique or duplicate values" tıklatın, açılan menüde "duplicate" ifadesini seçtikten sonra renklendirme formatına geçin. Tekrarlayan ifadeler varsa renklendirir. ("Unique" ifadesini seçerseniz tekrarlamayıp tek olanları renklendirir.)

İyi çalışmalar,