OTOMATİK VERİ YAZDIRMA IKI DOSYA ARASINDA

OTOMATÝK VERÝ YAZDIRMA IKI DOSYA ARASINDA

kolay gelsın....iyi günler....
benım yapmak istedigim Ek'te sunmus oldugum ''VERİ ALINCAK DOSYA'' dan ''OTOMATİK VERİ YAZDIRILACAK'' olan dosyaya veri yazdırmak..Yanlız burada göz önüne alıncak bir iki kural var bunlar;

1-Aynı Model göz önünne alınacak
2-aynı ayar göz önüne alınacak
3-''VERİ ALINACAK DOSYA''da alt alta yazan mikron degerı ''OTOMATİK VERİ YAZILCAK'' dosyada yanyana yazılacak...

bu istenilen dosya yazdırma işlemi mumkun mu? yanlız dosyanın tamamı 54.000 satırdan meydana gelmektedır..
Þimdiden teşekkürler....

bu konuda fıkrı olan yada yardımcı olabılecek kımse yokmu yanılmıyorsam Sn.LeventM bu konuda daha once bana yardımcı olmustu bu konuylada ılgılenebılırsenız cok sevınırım..
kolay gelsın.......

örnek üzerinde biraz daha bilgi ver hangisi nere yazılıacağı,9k 10k 14k 21k gibi bunlar nolcak altındaki rakamlar ne olcak yazarsan yardımcı oluruz

Sn:Sözler SiLah
İstemıs oldugunuz acıklamaları hücrelere yazıp tekrar gonderıyorum ayrıca renklendırdım
Lütfen renklerı ve acıklamaları takıp edınız...
Þimdiden Tşkler

ekteki örneğe bakın;veri alınacak dosyadaki renkli hücreler diğer sayfadaki yere otomatik geciyor değerler değişince sayfadaki değerde değişiyor bu şekildemi istemiştiniz

sn. sözler silah
yapmıs oldugunuz ornegı ınceledım...Benım yapmak ıstedıgm ve nasıl olması gerektıgı konusundakı acıklamayı ılk ornegı gonderırken yazdım ancak tekrar sıze anlatayım;
yapacagınız örnek
1-aynı kalıpları bulacak
2-aynı ayarda olacak
bunları bulduktan sonra aynı deger ve kalıptakı rakamsal sayıyı otomatık olarak bir dosyadan diğer dosyaya aktaracak...boyadıgım ve acıklama yazdıgım hucrelerı tekrar ıncelersenız yapmak ıstedıgımı anlayacaksınız...tkerar ıncelemenızı rica ederim...kolay gelsın...

sayın LeventM...
sanırsam bu konuyu yıne ve ancak sız cozum bulabılırsınız..eger cok mesgul degılsenız konuyla ılgılenmenızı rıca ederım..
kolay gelsın

kolay gelsın...
ben excelle ılgılı bır sorunumu dıle getırdım ancak bu konuda herhalde kımsenın bır fıkrı yada olur yanı yok sanırsam...sayın Leventm bır cevap vermedıgı ıcın bu konuda halen muallakta beklıyorum mumkunse sorunun gıderılıp gıderılmeyecegı hk. bılgı verırsenız en azından bende baska careler ararım ...tşkler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
RAR lı dosyaları açamıyorum ki :)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte iki dosya mevcut, öncelikle C:\excel isimli bir klasör oluşturun ve her iki dosyayıda bu klasöre kopyalayın. Sonra her iki dosyayıda açarak, verial butonuna basın. Veriler "veri alınacak dosya" isimli dosya kapalıda olsa alınacaktır. Fakat veri alma hızı biraz düşecektir. Deneyerek görebilirsiniz. Tek takıldığım nokta alt veri ve üst veri nereden alınacak anlayamadım bu sebeple her ikisinede aynı veriyi yazdırdım. İnceleyin ona göre gerekli düzeltmeleri yaparız.

sn.levent
ılk gonderdıgım ornekte nasıl olacagıı konusunda renklı olarak hucrelere acıklama yapmıstım...
verı alıncak dosyadan aynı ayarda ve aynı kalıptakı mıkron bılgısını yazdırmak ıstıyorum verı alınacak dosyada alt alta yazan mıkron yazılacak. alt ust deger olarakta ıkı hucre gecerlı renklı alanı ınceleyın demek ıstedıgım anlayacaksınız

OTOMATIK VERI YAZDIRMA IKI DOSYA ARASINDA

Sn.Levent;
dediginiz sekılde ınceledım ve dedıklerınızı yaptım fakat benım ıstemıs oldugum sekıl ıle ılgılı ornegı Ek'te sunuyorum...bı kere daha ıncelemenızı rıca edıyorum sanırım bu sefer sızın takıldıgın yerlere gereklı acıklamaları yaptım..renklerı ve hucrelerdekı acıklamarı okuyunuz..kolay gelsın

Sn.Levent
Sanırım işleriniz yogunlugundan bakamadınız...sıze gonderdıgım örnegi inceleyıp en kıza zamanda bılgılendırırsenız cok mutlu olurum kolay gelsın....