Otomatik Windows Xp Yüklemesi nasıl yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
2003
Win xp Pro'yu otomatik olarak yüklemek istiyorum.
Örnek:
Xp cd den boot ettim, sp2'li
Diski bölüp formatlıyorum,
Produc key girip (bu aşamadan sonra herhangi bir şey sormasın)
M.player, Winamp, Antivirüs, Acrobatreader, Office, bazı printer driverları, adaware gibi ön yükleme cd sini nasıl hazırlayabilirim. İlginen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Bunun yerine Norton Ghost yada Acronis True Image programlarını deneyin. İstediğiniz programları yükledikten sonra sisteminizin bir image dosyasını oluşturacaksınız.Tüm driverler ve programların yeniden yüklenmesi sisteminizin kapasitesine göre 4-8 dakika arası sürecektir.

Excel Vers. ve Dili
2003
Otomatik Windows Xp Yüklemesi nasıl yapabilirim. ???

Cevaplayan arkadaşlar olmuş teşekkür ederim fakat elimde bir master cd oluşturmak istiyorum. Ghost konusunu okudum, anladığım kadarıyla kurmuş olduğum bir sistemin yedeği ile aynı sistemi kurtarmamı sağlıyor sanıyorum.
Ancak ben windows xp kurup sp2 li + Nero + power dvd + avast + adaware + limewire + messenger + winzip + winamp ve bir sistemi yeniden formatlayıp kurulduğunda en çok kullanılan programları hazır tek cd ile yapılabirmi hatta mümkünse office xp de olabilir. Böyle bir master cd oluşturmak istiyorum... İlgilenen arkadaşlara teşekkürler...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn Tris ben Acronis True Image kullanıyorum.Bu programın kendi bootable CD-DVD oluşturma özelliği var ayrıca oluşturduğu tib uzantılı dosyasını bir DVD yazabilirsiniz.

Sistemi yeniden kurup tüm programlarınızı Office'de dahil bir image dosyası oluşturup sisteminiz o hali ile bir image dosyasını oluşturacaksınız sonra o dosyayı Nero ile bir DVD'ye yazacaksınız.Eğer illada formatlamanız gerekiyorsa formatlayabilirsiniz.Sonra bu DVD ile sisteminizi tekrar istediğiniz programlar yüklenmiş halde birkaç dakika içinde kurabilirsiniz.

Yani sizin istediğiniz herşeyi bu program karşılıyor.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Programı kurduktan sonra yedek alma işlemi şöyledir.

Çıkan pencerede next tuşuna basın.Aşağıdaki ekran gelecektir.

Yedeğini almak istediğiniz sürücüyü seçin.

Yedek image dosyası için sürücüyü ve klasörü seçip Next'i seçin.

Sisteminiz bozuldu diyelim tekrar yüklemek için.

Bootable CD'yide aşağıdaki gibi oluşturabilirsiniz.

Alıntıdır.

Excel Vers. ve Dili
2003
Otomatik Windows Xp Yüklemesi nasıl yapabilirim. ???

Cevab ve emeğiniz için çok teşekkür ederim, şöyle bir sorum daha olacak,
bu oluşturduğum yedeği başka bir makinaya yükleyebilirmiyim, bildiğim kadarıyla windows donanım hatası veriyor, onuda şöyle biliyorum kendi diskimi farklı bir anakartı olan bir makinaya taktığımda mavi ekranla karşılaştım. Bu nedenle bu problemi bertaraf edebilirmiyim... Birde sizin önerdiğiniz program yedeğini boot edilebilir olduğu için herhangi işletim sistemi ile açmam gerekmiyor öyle mi...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
bu oluşturduğum yedeği başka bir makinaya yükleyebilirmiyim, bildiğim kadarıyla windows donanım hatası veriyor, onuda şöyle biliyorum kendi diskimi farklı bir anakartı olan bir makinaya taktığımda mavi ekranla karşılaştım.
Diğer bilgisayarların donanımları (Anakart özellikle) aynı ise aynı image dosyası ile çalışabilirsiniz ama dediğiniz gibi farklı ise o bilgisayarda image dosyası oluşturmalısınız çünkü bu image dosyaları o bilgisayara özgü olmaktadır o nedenle her bilgisayar için kendine özgü image dosyasını almanız gerekmektedir.

Birde sizin önerdiğiniz program yedeğini boot edilebilir olduğu için herhangi işletim sistemi ile açmam gerekmiyor öyle mi...
Hayır herhangi bir işletim ile açmanıza gerek yok Windows CD si gibi takıp oluşturduğunuz bu CD ile açacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
2003
Acronis programı free midir free sini nasıl elde edebilirim?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Freeware bir program değildir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.05.2020
Bahsettiğin konu hakkında detaylı bilgiyi http://www.windocs.org/modules.php?name=OtomatikCD adresinden öğrenebilirsin, zira burada anlatılamayacak kadar uzun ve detaylı bir konu.
Win xp Pro'yu otomatik olarak yüklemek istiyorum.
Örnek:
Xp cd den boot ettim, sp2'li
Diski bölüp formatlıyorum,
Produc key girip (bu aşamadan sonra herhangi bir şey sormasın)
M.player, Winamp, Antivirüs, Acrobatreader, Office, bazı printer driverları, adaware gibi ön yükleme cd sini nasıl hazırlayabilirim. İlginen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.