Otomatİk YapiŞtirma

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2024
AmaÇ Bİr DÜĞme Yapmak…. Konu İse Şu …. =?
A2:x13 AraliĞi Kopyalanip A14 HÜcresİnden İtİbaren YapiŞtirilacak, Ayni DÜĞmeye Bİr Sonra Kİ BasiliŞta İse A26 Ya YapiŞacak Sonrasinda A38' E Ve BÖyle SÜrÜp Gİdecek Yanİ 12 Satir AŞaĞi 13. Satira YapiŞacak… BaŞka Sorularimda Var Ama Sikmamak İÇİn YolladiĞim Örnek İÇİne Yazdim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
buyrun

firatgunay umarım sizi dogru anlamış ve çözüm olabilmişimdir.

VBA kod ekranında bir modük ekleyiniz ve bu aşagıdaki kodu sapıştırınız.
Sub kopyala()
Sayfa1.Range("a2:a13").Copy
say = WorksheetFunction.CountA([A2:A65536])
Cells(say + 1, 1).PasteSpecial
End Sub

daha sonra çalışma sayfasında bir butan ekleyin ve kod kısmına aşagıdaki kodu yazınız.

Private Sub CommandButton1_Click()
kopyala
End Sub

ben yinede örneği ekte veriyorum.iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
04-01-2024
sevgili korkut

öncelikle doğru anladığını belirteyim. bi düzeltme ile hallettim olayı, ama senin örneğindekini.

Sub kopyala()
Sayfa1.Range("a2:a13").Copy
say = WorksheetFunction.CountA([A2:A65536])
Cells(say + 2, 1).PasteSpecial
End Sub

say+2 yapınca tam oldu nedemek bilmiyorum ama, herneyse. fakat ben kendime uygulayamadım, bahsettiğin düğme olayını yapamadım. neresine kod yazacaz bilmiyorum. kısaca anlatayım. user form dan düğmeye basıyorum bi yere çizip düğme oluşturuyorum daha sonrasını bilmiyorumö maalesef. yardımlarını bekliyorum. ilgin için teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
hımm...

ben ekte örnegi göndermiştim fark etmedin herlade ekli dosyayı..ben bir userforma deyilde excel çalışma sayfasına eklemiştim dügmeyi..hani o userform düyme koymak için tıkladıgın (kullandıgın) toolbox pnceresi varya onu ilk önce excel çalısma sayfasından görünür hele getir sanıyorum senin araç çubugunda mevcut deyil. bunun için görünüm- araç çubukları-denetim araç kutusunu tıkla ve sürükleyip araç çubuguna uygun bir yere bırak .. sonra ordan komut dügmesi(commandbuton) simgesine tıla ve çalısma sayfasına bir düyme koy..daah sonra tasarım modu simgesini tıklla( cevtel ve gönge simgesine benzeiyo) bu simgeye tıkladıktan sonra dügmeye çift tıkla ve kod ekranına geç....

bu araşama

Private Sub CommandButton1_Click()
kopyala
End Sub

kodunu yapıştırman sorununu çözücektir :)
dügmeye tekrar tılayabilmem için tasarım modundan çıkamyıda unutma..
iyi çalısmalar

Excel Vers. ve Dili
2019 tr
04-01-2024
bu sefer tamam ama

sevgili korkut, bu sefer başardım ama şöyle bi durum var. kopyalanan hücrelerin dolu olması gerekiyor ama benim yapacağım işlemlerde hepsi dolu değil ve (a2:ad20) ye kadar yolu var. bunu nasıl çözeceriz.