Otomatik Yazma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Merhaba,

5-6 sayfalik bir word belgesinde, ayni telefon numarasini, isimleri veya tarihleri tekrar tekrar yazmak zorunda kaliyorum.

Acaba bu yinelemeyi bi sekilde kisaltmanin bi yolu varmi.. mesela ilk ismi girince diger 10 alanda otomatik olarak ayni isimle doldurulsa..

Mumkunmudur acaba ?

Yardimlariniz icin tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Word de otomatik düzeltme seçeneklerini incelerseniz, o kısma yeni satırlar ekleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Ekle -- Yer Imi kullanark yaptim.. Sistemim vista -- office 2003 ama isyerindeki bilgisayarlarda makro guvenligini bi turlu dusuremiyorum.. dolayisiyla makrolar calismadigi icin, yaptigim belgeyi kullanamiyorum... isyerindeki sistem XP -- office 2003

Makro guvenligini nasi dusurebilirim ?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın pelin5353,

Araçlar-Seçenekler-Güvenlik-Makro Güvenliği... yolunu takip edin. Oradan da Orta ayarını yapın. Düşük pek önerilmiyor. En azından çalıştırayım mı diye bir soruyla karşılaşacaksınız.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Sayin Modali,

Onu da denedim ama ilginc bi sekilde isyerindeki hicbir makinede olmuyor.. Bu programi Vistada yapmis olmamin bi sıkıntısı olabilir mi ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
İşyerindeki bilgisayarda yetkilendirme problemi nedeniyle makro güvenliğini değiştiremiyor olabilirsin, gerçi bu durumda muhtemelen benim tavsiye ettiğim yöntem de başarısız olacaktır ama belki işine yarar.
Office de otomatik düzeltme seçeneklerinin kaydedildiği dosyalar var bunlar OCL uzantılı dosyalar, bilgisayardaki yeri C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\1033 ve C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\1055 de MSO.ACL bu dosyaları taşıyarak aynı otomatik düzeltme seçeneklerini getirebilirsin.
Ayrıca wordde Otomatik Düzeltme seçeneklerine satır ekleme kodları şöyle;
Kod:
    AutoCorrect.Entries.Add Name:="p5", Value:="pelin5353"