Otomatik Yedeklenen Dosya

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
Herkese Kolay Gelsin.
Bir arkadaşımdan aldığım dosya aşağıdaki gibi otomatik yedekliyor. Bunun olmamasını nasıl sağlayabilirim. Şimdiden Teşekkürler

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
İmgilizcesi:

File/Save As/ Tools/General Options/Save Options/Always create backup kutusunu boşaltın.

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
yurttas' Alıntı:
İmgilizcesi:

Tools/General Options/Save Options/Always create backup kutusunu boşaltın.
Dosyayı farklı kaydettim ancak yukarıdaki yolu bulamadım. Zannedersem Araçla/Seçenekler/ ??? / ??? (ing liseden beri zayıf) :(

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosya /Farklı Kaydet'ten sonra üstte en sağa bakınız. Orada Araçlar var ona tıklarsanız aşağıya doğru bir menü açılacak. Buradan Genel Seçenekler'i seçerseniz bir menü daha gelecek, en üstte gördüğünüz kutu muhtemelen işaretlenmiştir. Bunu kaldırın ve kaydet işlemini tamamlayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
Kardeş tarifine göre ulaştığım pencere bu, ancak burada otomatik kayıtla ilgili herhangi bir seçenek yok gibi. Ayrıca Araçlar menüsünün altında sadece SEÇENEKLER var bu pencereye de buradan ulaştım. Genel Seaçenekler adında bir buton yok. :(

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
Her iki arkadaşada teşekkür ederim. (yurttaş ve karamürselli) :oops: :oops: :oops: ne kadar utandım bilemezsiniz sanki altı aydır excel kullanıyomuş gibiii. :kafa:
Tekrar teşekkürler

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Bunda utanılacak bişey yok dostum.
Yanlış yorumlamışsınız o kadar.. :eek:k::