Outlook icine resim yerlestirme..

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Merhaba arkadaslar,

Otomatik olarak Excelden bir mail gonderiyorum. Outlook sayfasi aciliyor, Kime gidecegi ve konusu yaziliyor. Fakat Outlook icine resim yerlestirmeyi yapamadim. Bu adimin devami olarak mail sayfasinda Insert-Picture ile bir file den otomatik olarak nasil resim koyabilirim ?

Yardimlariniz ve paylasimciliginiz icin tesekkurler.....

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
elimde bulunan otomatik mail gönderme kodlarını ekledim, kusuruma bakmayın detaylı inceleme için zamanım yoktu. eğer bu kodların içinde yoksa söyleyin, başka yerlerden bakarız.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Tesekkurler ockucukay,

Gonderdiklerinizin tamamini inceledim. Hepsinde cok faydali konular ve secenekler var. Fakat benim istedigim mail uzerine attach degil, mail e resim eklemek. Yani bos bir outlook sayfasina, insert-picture-from file adimlarindan resim eklemek. Bunun sebebini de acikliyayim isterseniz; excel sayfamda icinde resimde bulunan bir tablom var. Bu tabloyu excelden secerek copy yapip outlook uzerine yapistiriyorum. Fakat resimin oldugu satirlarin formatlari bozuluyor. Bu nedenle, exceldeki resim dahil tarali olan hucreleri jpeg formatinda surucuye kopyaliyorum ve oradanda insert resim yaparak mail sayfasina almaya calisiyorum. Buraya kadar bazi adimlari yaptim. Simdi otomatik olarak surucuye kaydettigim resmi outlook sayfasina aktarmak kaldi. Sizlerden bu konuda yardim bekliyorum. Daha degisik fikirleriniz varsa birlikte uygulayabiliriz..
Yardimlariniz ve paylasimciliginiz icin tesekkurler..

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
VBA ile MS Outlook mesaj gövdesine resim ekleyemezsiniz.

.

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
VBA ile MS Outlook mesaj gövdesine resim ekleyemezsiniz.

.
valla hocam benden önce davrandı. ama ben kod tarafını detaylı bilmediğim için sadece şunu söyleyecektim:

outlook ile göndereceğiniz ekler için herşey yapılabilir, ancak outlook temelde metin düzenleyici olarak word kullandığından exceldeki bir tabloyu direkt olarak mesaj gövdesine aynı formatı koruyarak ekleyemiyorsunuz.

size tavsiyem sayın levent menteşoğlu'nun excel sayfasının resmini çekme konulu mesajını incelemeniz, size yardımı dokunacağına eminim.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Sayın TRUSA

yanılmıyorsam daha önce Levent Hocamın yaptığı bir uygulama, ben üzerinde bir kaç değişiklik yapmıştım, dosya ekini inceleyiniz umarım işinize yarar

Not: Dosya güncellenmiştir...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
iş: 2010 İngilizce

ev:2010 Türkçe
07.08.2023
Ockucukay hocam dosyaları tekrar iletir misiniz?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
29-05-2025
31.12.2008 tarihinden önceki dosyalar silinmiştir

Merhaba;

Yukarıda değinildiği gibi, SİTEMİZE bir SALDIRI sonucu, eski tarihli dosyalar SİLİNMİŞTİR.

Outlook gövdesine aşağıdaki şekilde resim ekleyebiliyorum.

Word dosyası ilişiktedir.

İnşallah, işinize yarar.

Ekli dosyalar