outlook ta giden mail ayarını nasıl yapacam?

arkadaşlar bilgisayara format attım ondan sonra tekrar outlook'u kurdum. benim biri hotmail diğeri pop3 (universitenin verrdiği mail) 2 mail var ikisinide ayarladım. şimdi mail yolarken hotmail üzerinde yoluyor :( ben pop3 mail üzerinden yolamak isitiyom çünkü hotmail üzerinde yolayınca çok geç yoluyor. acaba bunu nasıl ayarlayacam? :( yardımlarınız için şimdiden teşeküreler.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
OE için soruyorsanız;

Tools >> Accounts | Mail penceresinden istediğiniz account'u seçip, "Set as default" tuşuna basın.

MS Outlook için de benzerdir herhalde..... Ã?nemli olan, 2 tane e-posta hesabından birini, "varsayılan" yapmaktır.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-04-2024
mailbox dolu nasıl boşaltabilirim ? (acil)

iyi günler arkadaşlar, outlookla yaklaşık 61 MB'lık bir dosya gönderdim fakat gitmedi, sanırım mailbox doldu, nasıl boşaltabilirim.? mail alamıyorum, teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
2010 tr
outlookla 61 mb dosya gönderemezsin. outlookun gönderebileceği dosya boyutu 10 mb ile sınırlıdır. Buda karşı tarafın POP3 serveri ile alakalı olarak gidebilir veya gidemez.

Bu dosya senin hala sent items (giden kutusu) da duruyordur. Network bağlantın var ise bağlantını kes. eternet kablosunu çıkart ve silmeyi dene. Dosya boyutu büyük olduğundan silme işlemi uzun sürebilir.Yok olmaz PC güvenli kipte aç. Daha sonra outlook'u çalıştır ve tekrar silmeyi dene. Bu işlemlerin hepsinin aktif bir bağlantın olmadan yap.