Outlook ta kural oluşturma

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhabalar,

Outlook ta şöyle bir kural (rule) oluşturmak mümkünmüdür?

Belirlencek bir adresten (aaaaaa@bbbbbb.com) mail geldiğinde; ilgili klasöre otomatik taşısın, yalnız bu sırada ekler silinsin...

Çünkü ekler çok yer kapladığı işin Outlook' u şişiriyor.

İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Microsoft Outlook ta gelen mail üzerinde sağ klik yapıp "Kural Oluştur" seçersen açılan pencerede önce mailin geldiği kişi seçilir ileri dedikten sonra açılan pençerede taşımak istediğin klasör seçilir sonrada eklerin silinmesi kuralı seçilir ve tamam denir ama burada bir sorun var mail Outlook a düşer düşmez belirtilen klasöre taşınır ve ekleri silinir sizin görmenize bile izin vermez bu belki sizin için bir sorun olabilir

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhabalar,

açılan pençerede taşımak istediğin klasör seçilir sonrada eklerin silinmesi kuralı seçilir
Benim outlook: İngilizce

eklerin silinmesi seçeneğini bir türlü bulamadım.

"delete attachment" gibi bir şey olmalı,

İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Benimki türkçe ve ingilizcem çok iyi değil bu konuda fazla yardımcı olamayacağım ama ekleri silmek pek uygun olmayabilir çünkü maili gelir gelmez gösterdiğin klasöre taşıyacak ve ekleri silecek ve sen gelen maili maalesef eksiz göreceksin yani eki görme fırsatı bulamayacaksın . Bu arada kuralları sıra ile oluşturuyorsun değilmi birimci kuralı oluşturduktan sonra next diyerek ikinci bir kural oluşturuyorsun ikincide çıkması lazım ama ingilizcem pek iyi olmadığından yardımcı olamayacağım kusuruma bakma

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Dostum kusura bakma ben tekrar inceledim ama outlook ta eki sil kuralını bulamadım bu kısmı yanlış hatırlıyorum veya bu versiyonda yok iki şıktan biri tam anlamadım ama eski versiyonda var diye hatırlıyorum veya outlook expreste var bu özellik