parayı yazıya çevirme fonksiyonu programı yanlış çalıştırıyor

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Selam arkadaşlar, ekte yolladığım dosyada; D42deki hücreye =yaztl(G46) formülünü eklediğim anda, programda girilen değerler yerleştir dedikçe başka başka hücrelere gidiyor, ama hücre formülünü yazmadığımda istediğim gibi çalışıyor. Ne yapmalıyım bir çözüm bulursanız çok sevinirim.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
=yaztl() ile sayıyı yazıya çeviriyor, sorunu tam anlayamadım desem?

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Bana görede sorunuz tam olarak net değil.
Sorun userformdan girdiğiniz verileri yanlış sayfaya atması ise kodlarınına sayfa adınına eklemeniz gerekiyor.

Örneğin,

Sheet("ftr).Range(sat,"d").Value=textbox1.value

gibi.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
İlginiz için teşekkür ederim. Sayfalar doğru fakat hücre yanlış. Eğer birkere yaztl yazısını silerek, birde silmeden denerseniz ne demek istediğimi görabilirsiniz sanırım. Yaztl olduğu zaman yanlış hücreye yazılıyor. Yaztl olmadığı zaman program düzgün çalışıyor istediğim gibi fakat paranın yazıyla gösteriminin program olması gerekli o yüzden ne yapabilirim diyorum çünkü bu fonksiyonu kullanmam gerekiyor, Yani paranın yazıylada gösterimi gerekiyor.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
D42 hücresine =yaztl(G46) yazarsanız hata verir.
siz fatura tutarını yazıyla yazdırmak istiyorsanız bu işlemi başka hücrede yapmalısınız.
=yaztl() makrosu sayıyı yazıya çevirir, D46 hücre formülü D42 deki sayıyı kullandığından istediğiniz olmaz.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Userform'dan girdiğin veriler (Malzeme Adı,Tutarı,Adet, vb.) hangi sayfaya yazılması gerekiyor?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Sn uzmanamele:) dediğinizi yaptım ve oldu çok teşekkür ederim. Bişey daha sormak istiyorum Sn ripek sizede, ben yeni giriş dediğim zaman sayfadaki hücrelerin temizlenmesini istiyorum ne yapmalıyım?

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Yeni giriş butonuna aşağıdaki kodları ekleyerek kendinize göre uyarlayınız.

Range("d5:d10").ClearContents
Range("e4:e5").ClearContents

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Sn ripek çok teşekkürler. Arkadaşlar program tam istediğim gibi oldu yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Son halini yolluyorum.