Paylaşım ihlali

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
merhaba sayın hocalarım son 1-2 hafta içinde bazı dosyalarım bazı eski dosyalarımda işlemler yaptıktan sonra aşağıdaki uyarı geliyor
Değişiklikleriniz, paylaşım ihlali nedeniyle "AAAA" .xlsx dosyasına kaydedilemiyor. başka bir dosyaya kaydetmeyi deneyim

bu sorunun sebebi nedir çözümü nedir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 (64bit) - Türkçe
Dosyaların kayıt edileceği klasöre erişim izniniz bulunuyor mu?

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
sayın anemis dediğinizi anlayamadım neler yapmam nereleri sorgulamam lazım

Excel Vers. ve Dili
excelde bahsedilen kayıt edilecek dosyanın bulunduğu klasöre bir dosya kopyalayıp kopyaladığınız dosyayı silmeyi deneyiniz. Sistem yöneticiniz bazı klasörlere erişim izninizi kısıtlamış olabilir.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
herhangi bir dosyada bu dosya masa üstünde olabiliyo yada "D" sürücüsü içinde bir klasörün içinde çalışma esnasında el alışkanlığından CTRL+S yaptığım kayıt 5-10 saniye sürüyo ve konuyu başlattığım uyarı penceresi geliyor.

sistem yöneticisi klasörlere erişim izninizi kısıtlama dediniz. bu nasıl düzeltilir.

Excel Vers. ve Dili
Sayın modoste;

Açıkçası sadece tahmin yürütüyorum. son açıklamanızdan sonra google da bir iki arama yaptım. (muhtemelen yapmışsınızdır sizde ama belki gözden kaçmıştır diye)

https://answers.microsoft.com/tr-tr/msoffice/forum/msoffice_excel-msoffice_custom-mso_2013_release/paylaşım-ihlali-hatası/5738fe52-30ee-4d73-b6d4-f11fc891f21c
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/983541/your-changes-could-not-be-saved-to-filename-because-of-a-sharing-viola

buradaki çözümleri deneyebilirsiniz.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
bilgilendirme için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Yaklaşık bir aydır aynı sorunları bende yaşıyorum. Ne zaman mevcut dosyalar üzerinde bir değişiklik yapsam kapanışta söz konusu hatayı veriyor,ayrıca değişiklikleri de kaydetmiyor.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
evet dediğiniz gibi bendede devam ediyor sorun office 2013 kullanıyorum. yaklaşık 2 haftadır bu uyarılar geliyor dosya masaüstünde olduğundan her bu uyarı olupta farklı kaydet yapınca masaüstünce beyaz renkli BB7EY000 olan sağ tıkladığımda dosya türü dosya yazan bir not defteri gibi biz dosya görünüyo çözüm nedir. bunun çözümü tam nasıl olur bilemiyorum