Paylaşımdaki form aracılığıyla sayı alanı kısmında ayrı ayrı sayı vermek.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Merhaba arkadaşlar,
Aslında bu özellik asp ve benzeri program dillerinde yapılabildiğini biliyorum. Accesses te yapılabileceğini ise bilmiyor, öğrenmek istiyorum.
Sorum yada sıkıntım ise şu; Verilerin girildiği herkese ayrı ancak datası ayrı farklı formlarım var, kullanıcılar kendi sifresiyle formlarına geldiklerinde ve yeni bir sayı almak istediklerinde normalde bir sıkıntı yok. Sıkıntı Aynı anda diğer kullanıcılarda kendi formları ile birbiriyle aynı olan alandan sayı almak istediklerinde.
Burda ne yapılabilinir yani aynı anda yeni sayı almaya gelenler, nasıl sıraya konulabilinir, yada onlarada mevcut sayının kayıt yapılmadığı için kaydın üstünde nasıl bir üstü verilebilinir, alınmış sayının bir üstü verildiğinde diğer kullanıcı kaydı yapmaktan vazgeçdiğinde boş kalan verilmemiş sayıların nasıl verilebinir, mümkünmü?
Bu alan otomatik yapılmaması gerekiyor, durumu verilmiş olan mevcut en büyük sayının bir fazlasını otomatik verilmesi şeklinde.
Konu hakkında bilgi verecek yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Yada sorumu şu şekilde düzeltim anlaşılan ya anlaşılmadı, ya da ilgi görmedi.

Ortak kullanılan form aracılığıyla sayı alınırken 3 ayrı kullanıcı aynı anda sayı alanına geldiğinde onlara ayrı ayrı sayı vermek nasıl mümkün olabilir, ancak birisi vazgeçtiğinde geriye dönük boş kayıtta olmaması gerekiyor.

İlgililenip yardım edecek arkadaşlara teşşekkürler ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kalbinidinle,

Eğer ayarlar doğru yapılmışsa iki kişinin aynı anda aynı kayıtda olması imkânsız. Access kayda girmeyi kilitler.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın modalı verdiğiniz için teşekkür ediyorum.
Access seçeneklerinden kayıtla ilgili seçenek ayarlarıya iki kişinin aynı kayıt üzerinde aynı anda değişiklik yapamadınığın yada yaptırılmadığını biliyorum.

Sıkıntım şu ki; a şahsı kendi şifresiyle kendi formuna girdiğinde aynı dataya kayıt yapılan sayı alanındaki sayıyı farklı alsın.
b şahsı da yeni kayıt için girdiğinde aslında aynı kayıttı olmamaları gerekiyor. Ve güya ona verilen otomatik sayının bir fazlasını alması gerekiyor, peki a şahsı kaydı yapmaktan vazgeçersen onun tuttuğu sayı ne olacak, boş ta kalmasını en gelleyecek bir çözüm var mı?

İşte problem bu; mevcut kayıt üzerinde değil, yeni kayıt için girildiğinde kullanıcılar bu şekilde kayıtta keşisirse her bir kullanıcıya en büyük farklı bir sayının verilmesi, kullanıcılardan biri sayıdan vazgeçtiğinde o sayanında diğer kayıtta başka bir kullanıcıya verilmesi,

Adeta istediğim sayı üretme alanı; :mrgreen: herbir kullanıcı yeni kayıtta farklı bir sayı alacak birisiyle aynı anda keşisirde sayı almak isterse yine farklı olacak, birisi kayıttan vazgeçerse o sayıyı tekrar başka bir kullanıcıya başka bir kayıtta kullandıracak.

Yada bu sıkıntımı çözecek başka birşey,
Yardım etmek isteyen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.