Paylaşımlı Excel Dosyasını database olarak kullanma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Herkese selam, benim şöyle bir sorunum var. Network üzerinde paylaşımlı bir excel dosyasıdan Access'e veri alıyorum. Normalde bu dosya üzerinde aynı anda birden fazla kişi girebiliyor...

Ama bu dosyaya ait Access dosyasını açtığımda benden başka kimse ne networkteki access'e nede excel dosyasına girebiliyor.

Access'i açtığımda eğer başka birinde access dosyası açık ise su hatayı veriyor. " Microsoft jetveritabanı alt yapısı G:\OV.xls dosyasını açamadı. Dosya bir başk kullanıcı tarafından özel kullanımda açılmış veya verileri görebilmeniz için izniniz yok."

Bu hatayı paylaşımlı excel dosyası kimse tarfından kullanılmasada aynen veriyor. Access'i ikinci açan bu hatayı alıyor ama access açıldıktn sonra sorguların hiçbiri çalışmıyor.

Dilimin döndüğü kadar anlatmaya çalıştım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Bu konu ile ilgili hiçkimsenin fikri yok mu acaba?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Aslında önemli bir soru, bende ağda paylaşılan bir excelden bilgi alarak bir acces formu oluşturmak istiyordum ...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Arkadaşlar,

Bu soruş şekliniz, doktoru telefondan arayıp karnım ağrıyor ne yapayım demeye benziyor.

Örnek yok kod yok nereden tahmin edeceğiz hatayı.

Kod:
Set DB = Server.CreateObject("ADODB.Connection") 
DB = "Driver={Microsoft Excel Driver (*.xls)}; DBQ=deneme.xls;" 'Veritabanımızın yerini belirttik 
Baglanti.Open DB 'Veritabanımızı açtık 

Set rsEx = Server.CreateObject("ADODB.Recordset") 
strSQL = "Select * From tabloadi" 
rsEx.Open strSQL, Baglanti
Bu kodlarla bağlanabilirsiniz mesela. Excel ağda paylaşıma açılmış mı mesela... vs vs.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
sayın modalı,

Excel dosyasından tablo oluşturmak için kod yazmaya gerek varmı. Çünkü bu işlemi "Link Tables" ile yapıyorum extra bişey yapmıyorum. Yani exceldeki verileri tablo haline getiriyorum.