pdf den excele aktarma ve webden veri alma

Excel Vers. ve Dili
365TR
selam arkadaşlar kolay gelsin

pdf dosyalarındaki yazı ve özellikle grafikleri excele orjinal şekilde nasıl aktarabiliriz

googleden bir kaç online site buldum veriler sağlıklı olmadı bildiğiniz bir yöntem var mı

ve diğer bir sorumda şu;

https://graphics.reuters.com/GLOBAL-CURRENCIES-PERFORMANCE/0100301V041/index.html

sitesindeki görüntüyü excele nasıl aktarırız. veriden web den kaynak gösteriyorum ama veri çubukları olan grafik gelmiyor

Son düzenleme:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
@Zeki Gürsoy size fikir, önerir verir ...

Gerisi size kalmış artık....

.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
@Haluk üstad beni etiketlemiş ama, foruma eklediğim vba pdf library yalnız metinleri çıkarıyor. Yalnız metinler için şu bağlantıyı VBA PDF To Text inceleyin. Resimler için yeni bir library yazmamı bekleyin.

Web sayfasındaki resim, gerçekte XML tabanlı bir resim olan SVG dosyasıdır. Bunun için de bir library yazmıştım. Forumda şu bağlantıda Google resimleri listeleme kullandım.

.

Excel Vers. ve Dili
365TR
@Haluk üstad beni etiketlemiş ama, foruma eklediğim vba pdf library yalnız metinleri çıkarıyor. Yalnız metinler için şu bağlantıyı VBA PDF To Text inceleyin. Resimler için yeni bir library yazmamı bekleyin.

Web sayfasındaki resim, gerçekte XML tabanlı bir resim olan SVG dosyasıdır. Bunun için de bir library yazmıştım. Forumda şu bağlantıda Google resimleri listeleme kullandım.

.
@Zeki Gürsoy Zeki bey , verdiğiniz linkleri inceleyeceğim ama altın üye değilim maalesef göremedim neyse sağlık olsun

elinize sağlık teşekkür ederim..