pdf, printout, saveas hakkında

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
Merhabalar. Bir excel sayfasını pdf e dönüştürmek için Acrobat Profession 7.0 kullanıyorum. Bunu makro yardımıyla yapmak için bir yerde takıldımda. (Öncelikle PDF işleyişini özetleyeyim kullanmayan arkadaşlar için. Herhangi bir alanı seçip normal yazdırıyormuş gibi devam ediyoruz, sadece aktif yazıcıyı Adobe PDF seçiyoruz, sonra bir pencere açılıyor nereye kaydetmek istersiniz diye, onu girip ok e basınca oluyor ) Şimdi kullandığım kod:

Sub Makro1()
Application.ActivePrinter = "Ne02: üzerindeki Adobe PDF "

Sheets("deneme").Range("A2:h25").PrintOut

Bunu yapınca nereye kaydetmek istediğim ekranı geliyor ve orada kalıyor. Geçmiş konulardan "saveas" kodlarından filename doldurma makroları buldum ama sanırım bu da "Printout" la çalışmıyor. Yardımcı olabililir misiniz?

Kısaca istediğim aşağıdaki kodun çalışır bir versiyonu. Teşekkürler
Sheets("deneme").Range("A2:h25").PrintOut filename = "\\e\hys\2002-2003"

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Pro Plus Türkçe
sayın deemer;
bunu excelle yapmak yerine Acrobat ta otomatik kaydet seçeneği ile çözebilirsiniz.
excelde sayfayı yazdırırsınzı yazıcı seçiminde acrobat pdf yazıcısını seçersiniz ve acrobatta daha önce tanımladığınız klasöre pdf yi otomatik kaydeder...

ben bunun için pdfcreator kullanıyorum. ve otomatik kaydetme seçeneği ile sorunsuz bir şekilde hallediyorum
genel olarak pdf yazıcıların ayarlarında otomatik kayıt seçeneği bulunuyor.

Excel Vers. ve Dili
2007-Türkçe
sayın turk-x, cevabınız için teşekkür ederim ama uygulamada kullandığım dosyalar 170-180 sayfa çıktı alıp birleştirmeyi gerektiren dosyalar olduğu için hepsini tek tek acrobatla yazdırıp birleştirmem çok uzun zaman alıyor. Bu nedenle makro çözümüne yöneldim. Dediğiniz gibi yazıcı ayarlarını da inceledim fakat benim kullandığım Proffessional 7.0 da otomasyon seçeneği yok sanırım.

Ayrı workbook'ları mı? yoksa Sheet'leri mi birleştiriyorsunuz. Eğer sheet'leri birleştiriyor ve bütün sheet'leri dahil ediyorsanız kodların başına
ActiveWorkbook.Sheets.Select
satırını yazın.
Dosya/Sayfa Yapısı'sında Seçenekler düğmesini tıklatınca Çıkan iletişim kutusunda
Adobe PDF Settings Sekmesini açın, Adobe PDF Outbut folder'i belirleyin. Dosya belirlenen klasöre kayıt yapacaktır.