Pdf'den Word'e çeviri

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Arkadaşlar elimde yaklaşık 1.000 sayfa civarında el yazısıyla yazılmış bir kitap var.Bunu worde yazmamız gerekiyor ve maalesef zamanımız çok dar.tarayıcıdan sayfaları taratıp pdf olarak kaydettiriyorum ama worde bunu resim olarak çeviriyor maalesef.bazı yerlerine ekleme-düzeltme gibi işlemler yapmamız lazım.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız nasıl yapacağım konusunda bilgi verebilir mi lütfen?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Tarama yaptığınızda zaten döküman resim olarak hafızaya alınır. PDF formatına çevirsenizde sonuç alamazsınız.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
Pdf formatından, word e çeviri programları var. Nette biraz araştırarak bulabilirsiniz.

En iyilerinden biri "adobe fine reader" programıdır.

Arkadaşlar elimde yaklaşık 1.000 sayfa civarında el yazısıyla yazılmış bir kitap var.Bunu worde yazmamız gerekiyor ve maalesef zamanımız çok dar.tarayıcıdan sayfaları taratıp pdf olarak kaydettiriyorum ama worde bunu resim olarak çeviriyor maalesef.bazı yerlerine ekleme-düzeltme gibi işlemler yapmamız lazım.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız nasıl yapacağım konusunda bilgi verebilir mi lütfen?

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
resim olarak çeviriyor mevcut proğramlar sorun burda.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Sn.Korhan Hocam:
Taramayı yaptığımız cihaz Samsung Scx-4623.Ayarlardan kaydetme türü olarak pdfyi seçtim ve pdf olarak kaydediyor tarattığım dosyayı.1-2 convert proğ. yükledim worde çevirmek için ama hepsi wordun içine resim olarak kaydediyor yazı olarak değil yani.Ne yapabiliriz acaba?

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan lütfen bi cevap versin;hem çok acil,hem de çok gerekli bi durum.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba arkadaşım,
Pdf belgenden örnek olarak bir sayfayı extract yapıp bizimle paylaş. Kendi programımda deneyeyim.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Arkadaşım; kitap tarıyorsun pdf yapıyorsun, bunu worde çevir diyorsun, buna ait 1-2 program yükleyip deniyorsun, senden bir sayfa pdf istedim, okadar usta değilim diyorsun... :)
Belgenden bir örnek görebilirsem bendeki programlarla deneyip sana fikrimi yazarım. Belgen Arapça veya Osmanlıca ise benim programım da bu konuda işe yaramaz onuda anti parantez belirteyim.

Necati bey arkadaşım galiba karıştırdın ben 12şubat rumuzlu arkadaşa çapımca yardımcı olmak istemiştim kendi kuillandığım bir programla,

önemli değil arkadaşım,ben bu programı kullanıyorum gayette güzel pdf belgelerini aynı zamanda Word belgesine de çeviriyor.

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Taratıp pdf olarak kaydettiğim bir gazete yazısını ekleyeyim bakın onun üzerinden gidelim nasıl yapacağımızı düşünelim
http://www.dosyasitesi.com/86384170
Merhaba

Yüklediğiniz dosyayı MEB filtresi olduğu için açamadım.
Fikir vermesi açısından bir kaç bilgi vereyim.

Ben; PDF veya tarayıcıdan taranan belgeleri Word,Excel,Html vb. fortmatlara çevirip üzerinde değişiklik yapmak için,
"AbbyFineReader7.0Pro" ve "Transformer01TB" kullanıyorum sonuç mükemmel.
Tarama yapıp Word,Excel,Html vb.formatlara çevirmek için, "AbbyFineReader7.0Pro" Türkçe yaması ile birliktekullanıyorum. El yazmaları ve karmaşık yazılar için dp'sini yüksek tutarak tarama yapıyorum.

Bence en önemlisi taramayı nasıl yaptığınız. "AbbyFineReader7.0Pro" ile yapılan taramaları direk olarak .doc, .xls, .html vb. formatlara çevirebilirsiniz.

PDF olarak kayıt edilmiş dosyaları da "Transformer01TB" ile çevirebilirsiniz.

Transformer01TB :41,5 MB
AbbyFineReader7.0Pro : 56,2 MB

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Hocam peki bu proğramlar için link verebilir misiniz lütfen?Genelde yamaları bulunmuyor bu proğramların.Bir de şunu soracaktım Abyfine ile nasıl tarama yapıyorsunuz?Bu kısmı anlamadım.Lütfen biraz daha açıklama yapar mısınız?

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Hocam peki bu proğramlar için link verebilir misiniz lütfen?Genelde yamaları bulunmuyor bu proğramların.Bir de şunu soracaktım Abyfine ile nasıl tarama yapıyorsunuz?Bu kısmı anlamadım.Lütfen biraz daha açıklama yapar mısınız?
Programlar ücretsiz olmadığı için etik olarak paylaşım yapmayı doğru bulmuyorum.

Tarama yapmak için AbbyFineReader7.0Pro yüklü tarayıcını ayarlardan tanımlamanız gerekli.

mersilen

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
Excel Vers. ve Dili Ofis 2003
selamlar
bende samsung 4321f kullanıyorum
taratırken ocr programını kullanın kaydederken word belgesi olarak kaydedin
ben bu şekilde sorunsuz hallediyorum
sadece birkaç harf ve resimlerde sorun oluyor
onuda world de okurken düzeltirsiniz

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Arkadaşlar proğramı kurdum çalıştırdım taramayı da yaptım ama okuyor dedikten sonra sayfa çok bozuluyor neredeyse hiçbir yazı doğru çıkmıyor dp yi arttırdım 600 dp yaptım (en son) ama yine düzgün okuyamadı.ne yapmamız gerekiyor?

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Bu arada tarattığım dosya el yazması özellikle belirteyim

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Sn. 12SubaT,
Eklediğiniz linkteki dosyayı ABBYY PDF Transformer 1.0 ile açtım sonuç ekte.

Ekli dosyalar