Pdfleri excele aktar ve klasöre kopyala yardım

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İş office 2021 / Ev ofis 2016 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-10-2025
Merhaba Arkadaşlar,
Ekteki excelde 2 tane makro butonu var. Normalde çalışıyorlar. Fakat tek buton yapmak istiyorum. Destek olabilir misiniz? Excel içerisine detaylı açıklama yazdım.

Klasöre kopyalama yapan buton pdflerin haricinide kopyalıyor. Sadece pdf kopyalaması lazım.
Excele linkli pdf isimlerini yapan buton hatasız çalışıyor. Bu işlemden sonra seçtiği klasör altındaki pdfleri sabit bir hedef klasöre kopyalama yapması lazım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
09-02-2028
Tek butonda çalışma olayını anlamadım kopyaladıktan sonra köpürüleme işlemini yeni kopyalanan yere göre mi yapmasını istiyorsunuz?

"Private Sub Liste(yol As String)" prosedürüne eklersiniz sadece pdf dosyalarını alır

C++:
For Each Dosya In fs.getfolder(yol).Files
    If Right(Dosya.Name, 3) = "pdf" Then
        fs.CopyFile Dosya, yol1 & Environ("userprofile") & "\Desktop\masaüstü\macrolar\hedef_pdf\"
    End If
Next

Son düzenleme:

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-10-2025
Tek butonda çalışma olayını anlamadım kopyaladıktan sonra köpürüleme işlemini yeni kopyalanan yere göre mi yapmasını istiyorsunuz?

"Private Sub Liste(yol As String)" prosedürüne eklersiniz sadece pdf dosyalarını alır

C++:
        fs.CopyFile Dosya, yol1 & Environ("userprofile") & "\Desktop\masaüstü\macrolar\hedef_pdf\"
    End If
Next
Excele seçtiğim klasörde ki pdfleri çekiyor ve köprülüyor. Bu köprüleme bittikten sonra excelin içindeki pdf i başka klasöre kopyalamak istiyorum. O butonda çalışıyor ama klasörü bir kez seçeyim iki işlemi aynı buton yapsın istiyorum.

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-10-2025

C++:
    End If
Next
Hocam çalıştı sizin kodlar. Teşekkür ederim. 2 buton yapacağım. Yolu masaüstü değilde ağdan bir yol seçmek istersem nasıl değiştirmeliyim?

Yol: \\srv\Groups\ARGE\2-URETİM_MASTER_FORM\3_KLASOR DUZENLEME