Personel Bilgi Formuna Resim Aktarmak

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
excel 2003
Değerli Arkadaşlar;

Excel'de hazırlamış olduğum Personel Bilgi Formuna resim aktarmak istiyorum. Forumda örneklerini bulmama rağmen istediğim sonuca ulaşamadım. İsim değiştikçe, fotoğrafında isimle birlikte değişmesini istiyorum. Macrolar hakkında fazla bilgim olmadığı için, işin içinden çıkamadım. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Konuya ilişkin dosya ektedir. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
excel 2003
Sayın Yurttas;

Vermiş olduğunuz linki daha önce inceledim. Ama işin içinden çıkamadım. Dosyam ektedir. İnceleyip yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanız ekte.

İlgililerin resimlerini Paint'te açıp, sayfanıza kopyaladıktan sonra bunuN adını verilerinizin bulunduğu sayfanın son sütunundaki ilgili satırlarına resmin adı ne ise (Picture 10, Picture 12 gibi...) yazmak kalıyor.

Son düzenleme:
resimli personel bilgi formu

dosya limitim dolması nedeni ile excel web tr ekleyemedim e-mail adresini yazan arkadaşlar göndermeye hazırım dosya boyutu 600kb

Sayın Yurttaş Paint'ten açıp sayfanıza kapyalama işlemini yapamadım,mümkünse biraz işlemleri sırası ile analatabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
excel 2003
Sayın Yurttas;

Forma resim yerleştirmekle ilgili vermiş olduğunuz yönergeleri takip ederek toplam 150 kayıttan, 83 kayıt yaptım. Ama 84. kayıttan itibaren hata mesajı veriyor. Run-time error'-2147417848(80010108): Method 'Visible' of objeck 'Pictures' failed. Bu hata mesajının nedeni ne olabilir acaba ? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Forma resim yerleştirmekle ilgili vermiş olduğunuz yönergeleri takip ederek toplam 150 kayıttan, 83 kayıt yaptım. Ama 84. kayıttan itibaren hata mesajı veriyor. Run-time error'-2147417848(80010108): Method 'Visible' of objeck 'Pictures' failed. Bu hata mesajının nedeni ne olabilir acaba ? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Neden olduğunu bilemiyeceğim. Hafıza sorunu olabilir. Belki?

Bölümler halinde iki ve daha fazla sayfada deneyin bakalım ne olacak.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
excel 2003
Sayın Yurttas;

Neden olduğunu bilemiyeceğim. Hafıza sorunu olabilir. Belki?

Bölümler halinde iki ve daha fazla sayfada deneyin bakalım ne olacak.
Hocam dediğiniz gibi hafıza ile ilgili bir problem var. Geriden sildiğim her bir kayıt için, yeni bir kayıt girme imkanım oluyor. Belli bir kapasiteden sonra tıkanıyor. Bunu aşmanın bir yolu yok mu ?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
sadık yavuz;123137' Alıntı:
Hocam dediğiniz gibi hafıza ile ilgili bir problem var. Geriden sildiğim her bir kayıt için, yeni bir kayıt girme imkanım oluyor. Belli bir kapasiteden sonra tıkanıyor. Bunu aşmanın bir yolu yok mu ?

Varsa da bilmiyorum. Ancak şunları öenebilirim:

1. İki ve daha fazla sayfaya bölün.

2. İki veya daha fazla dosyaya bölün.

3. Konu ile ilgili olarak üç örnek dosya hazırladım. Aşağıdaki linke bakınız. http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=22790 belirtilen diğer iki yöntemden birini deneyin.