Personel Çalışması Hakkında

Hepinize kucak dolus sevgi ve saygılarımla başlamak istiyorum.
Uzunca bir zamandır forumu takip ediyorum. Buradan öğrendiklerimle basit ama kullanışlı birşeyler üretme çabasındayım. Dosyadanda anlaşılacağı üzere makrolar konusunda henüz tecrübesizim.
Sizlerden ricam, yardımlarınız ve önerileriniz ile ekteki dosyayı kullanılabilir ve işlevsel hale getirmemde fikir-öneri ve eleştrileriniz ile bana destek olmanız.

Verilerin hepsi KADRO sayfasında toplandı. Kullanılması gereken işlevler(ki bunlar benim ve diğer İK müdürü arkadaşlarımın fikirleri) :
1- Personelin kendi için Vizite kağıdı yaılması,
2- Eş-Çocuk-Anne-Baba için Vizite kağıdı yazılması,
3- Ay sonlarında Personel Devir Oranının Belirlenmesi,
4- Ayrılan personellerin ARŞİVLENMESİ ( ki buna üretebildiğim çözüm Ayrılan personele Aile başlayan bir sicil numarası vererek ayrı bir sayfaya kaydetmek oldu :(( )
5- Şubelerde çalışan personeli KADRO sayfasına kaydını yaptıktan sonra ayrı bir sayfada Çalıştığı Birim ve Görevine göre sıralayabilmek ( bunada ancak manuel olarak ayrı bir sayfa açarak çare bulabildim)
6- Çalışanlara ait Eğitim Profilini, Askerlik Durum Profilini ve Oturdukları semte göre Dağılımlarını çıkarabilmem gerekiyor ancak henüz bunu gerçekleştiremedim.
7- En önemli şeyi unutmuş olduğumu havalar ısınınca farkettim. Yıllık İzinleri de takip edebileceğim bir sayfa eklemem lazım. Ancak hala bu konuda net bir çözüm getiremedim.

Farkındayım dosya oldukça eksik ve üzerinde epeyce çalışılması gerekiyor.
Dosyada nacizane fikrim şu: bir makro ile KADRO sayfasına girilecek verileri manuel olarak değilde bir ARAYÜZ yardımı ile girersek hem hata oranı düşer hemde dosya üzerindeki hakimiyet artar. Aynı ARAYÜZ üzerine eklenecek bir kaç fonksiyonel tuş ilede benim KÖPRÜLER ile yapmaya çalıştığım işlem otomatik hale getirilirse zaten dosya bir çok insanın ihtiyacına cevap verecek hale gelir.
Lütfen fikir - öneri ve eleştrilerinizi eksik etmeyin.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Dediğiniz gibi form oluşturmak verileri yazmak biraz zaman alacaktır.

Yukarıdaki arama butonundan izin takip yazarsanız.Size iyi fikir vereceği kanaatindeyim.

Saygılar

Amacım zaten forumda gördüğüm bir çok dosyada bulunan fonksiyonları tek bir dosya haline getirebilmekte. Kaba bir tabirle bir dmlaya damlaya göl oluşturabilmek... İnsan kaynakları süreçlerinin bir çoğunun tek bir dosyada toplandığını düşünün. Örnek:
Puantaj, Yıllık İzin Kartı, Personel devir oranı, Çalışanları Görev-İkamet-Mezuniyet-Askerlik yada başka bir kritere göre sıralayabilmek, Vizite kağıtları yada sigortalı yakınları için sağlık belgeleri yazdırabilmek, eğer becerebilirsem MAAŞ BORDROLARINI bu programla yaptırabilmek...
Size belki ütopya olarak gelebilir ancak bence mümkün. Bunun gerçekleşmesi için ise sadece ve sadeceZAMAN ve DAYANIŞMAnın dışında başka bir şeye ihtiyacımız yok.
İlgi ve alakanıza şimdiden yürekten teşekkür ediyorum..
Sevgi ve Saygılarımla....
Sağlıcakla kalın.....

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sayın darkness ;

Fikir vermesi için başlangıc olarak sadece userform oluşturmasını yaptım.Bundan sonrası için sizin yönlendirmenizle programa devam edebiliriz diye düşünüyorum.

Girilen verilerin nerelere kaydedileceğini bilmediğim için kaydet tuşu aktif değil.Hangi verinin hangi sayfalara ne için girileceğini yazarsanız daha sağlıklı olur diye düşündüm.

Saygılar