Personel evrak kontrol işlemi-tik atma

Excel Vers. ve Dili
Bilmiyor
Arkadaşlar merhaba ben özel bir şirkette personel giriş evraklarını takip eden bu işe yeni başlamış biriyim. Öncelikli olarak şunu sormak istiyorum benim personelimden istediğim 6 tane evrakım var bu evrak isimlerini personelin isminin bulunduğu hücrenin yanına filtre açmaya benzer gibi bir seçenek okuyla bir tik çubuğu açıp tik koymak için nasıl bir işlem yapmalıyım adamın getirdiği evrakları işaretlemek için

Örnek. Liste İsmi adamın Ahmet bcd olsun ben ismine geldiğimde ikametgahı resmine tik koyacağım ve orada kalacak adam getirmiş getirmemiş bileceğim nasıl yapabilirim yardım lütfen..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Aramıza hoş geldiniz...

Ekteki örnek dosyayı inceleyiniz. Yazı karakteri ile işlem yapılmıştır. Belirlenen alana küçük ü harfini girerek tik atabilirsiniz. Yazı biçimi olarak Wingdings uygulanmıştır.

ÖRNEK.xls - 28 KB

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Bilmiyor
hoş bulduk bahsettiğim bu değil ben widgins 2 de P harfini kullanıyorumda benim bahsettiğim içinde isim yazılı olan tek hücreye bunları eklemek çünkü sadece kontrol tablosu değil yapmayı amaçladığım tablo nasıl uzun uzuna anlatayım; başlık satırlarına filtre çekince hepsinin ok içerisinde süzme seçeneği oluyor ya onun gibi ok içerisinde bir seçenekler çubuğu ama sadece o hücre kutucuğuna özel gelip gelmeyen evrakları görüceğim makromu olur bu nasıl olur hiç bilmiyorum böyle bir seçenek varmı onuda bilmiyorum eğer var ise bilgilendirirseniz teşekkür ederim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Tek hücreye açıklama ekleyerek bu verilerin girişini elle yapabilirsiniz. Hücre üzerindeyken SHIFT+F2 tuşlarına basarak açıklama ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.