Personel işebaşvuru takip userform ile yapılmış yardım eder

Perseonel işe başvuru takip dosyası hazırladım. fakat acemi olduğum için çoğu şey yarım kaldı
1- comboxta data adlı sayfadan c2-c82 kadar olanverileri nasıl gösterebilirim
2- kadın -erkek seçimi gibi işlemlerde seçme yapamıyorum seçme işareti hangi seçme işaretini tıklarsam orda dolaşıyor.
3- kaydet butonuna bastığım zaman kayıd başvurulan departmana göre aşağıda oluşturmuş olduğum separtman sayfalarına atmak istiyorum.
bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
saygılarımla

combox olayını çözdüm fakat kadın-erkek gibi seçimlerde seçim tuşu user formda kaç tane seçim varsa hangisini tıklarsam o seçiliyor bunu nasıl engelleyebilirim

bu formda optionbuttonları nasıl ayarlayabilirim kimse yardım etmiyor ve kendi kendime buluyorum
lütfen yardımcı olun :bad:

comboxta 8 çeşit departman var ben bu formu kaydettiğim zaman comboxta ki departman ne ise açmış olduğum departman sheetlerinde hangisiyse ona kaydetmesini istiyorum nasıl yapabilirim

azıcık kaldı bitecek ama yardım lazım

evet kimse yardım etmeden baya birşi yaptım ama son haliyle henüz daha bitmedi birkaç birşey daha yapılması lazım yardım eden yokmu dosya ekte
1.optionbuttonlar nasıl gruplanıyor ve seçilen seçenek nasıl sheete kaydettirilir.

2. kaydetmeyi "başvurulan departmana göre" açılan sheetlere aktarılması gerekiyor.

yardım edecek yokmu :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
evet kimse yardım etmeden baya birşi yaptım
En iyi yöntem kendi çabanızla öğrenmenizdir, aslında cevabın gecikmesinin size ciddi bir katkı sağlamış bence. Ekteki dosyada gerekli ilaveleri yaptım. Optionbuttonları gruplamak için bir frame içine yerleştirilir.

sayın leventm üstadım çok sağolasın bencede iyi oldu biraz daha birşeyler kaptım ben mutlu oldum açıkçası çok sağolasın yalnız kimse yardım etmeyince bende bazı değişiklikler yaptım mesela optionbutton yerine combox kullandım option butonları sildim fakat bu seferde entere basınca optionbuton sildiğim yerleri es geçiyor mouse ile üzerine geldiğimde yazıyorum bunun sıralması nasıl yapılıyor.
ve verdiğin emek için çok teşekkür ederim. çok güzel olmuş ellerine sağlık
senin göndermiş olduğun dosyayı kullanacağım.
ama bu sıralama neden bozulur ve nerden düzeltilir yardım edebilirmisin

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Rica ederim. Sıralamayı tab sıralaması ile düzeltebilirsiniz. VB editöründe view-tab order dan sıralamayı değiştirebilirsiniz.

evet çok teşekkür ederim bu gidişle baya öğrendim
ellerinize ve emeğinize sağlık